Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Weto dla gender

Centrum Życia i Rodziny rozpoczęło akcję sprzeciwu wobec uczestnictwa Związku Nauczycielstwa Polskiego w projektach zatrutych ideologią gender. Wyrazem tego jest kampania „Brońmy dzieci przed tęczową propagandą”. – Nie zgadzamy się na to, by pod niekontrowersyjnie brzmiącym hasłem „edukacji antydyskryminacyjnej” prowadzono indoktrynujące zajęcia na temat ludzkiej płciowości i seksualności – podkreśla Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny. – Związek Nauczycielstwa Polskiego skupia wielu nauczycieli.

Warto więc uświadomić rodzicom, że ZNP współuczestniczy w takich organizacjach, które promując tzw. programy antydyskryminacyjne, mogą doprowadzić do zaburzenia harmonijnego rozwoju dzieci i młodzieży. Organizacje te podważają rozumienie rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, wprowadzają do edukacji treści całkowicie niezgodne z kanonem wartości fundamentalnych dla cywilizacji chrześcijańskiej – dodaje nasz rozmówca.

Związek Nauczycielstwa Polskiego należy do Koalicji na rzecz Edukacji Antydyskryminacyjnej, organizacji, która za główny cel postawiła sobie wprowadzenie „edukacji równościowej” do systemu szkolnictwa. Obok ZNP w jej działalność angażuje się chociażby Grupa Edukatorów Seksualnych PONTON czy Kampania Przeciw Homofobii, od lat kojarzone z projektami genderowymi

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/178121,weto-dla-gender.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.