Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sejm: powstał Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia

W Sejmie powstał Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia. Gremium liczy jak na razie 10 posłów. Nowy zespół parlamentarny został zarejestrowany zaledwie kilka dni temu. Skupia polityków z Prawa i Sprawiedliwości, Kukiz’15, koła poselskie: „Republikanie” oraz „Wolni i Solidarni”, a także posła niezrzeszonego.

Przewodniczącą zespołu została poseł Anna Siarkowska z koła Republikanie, a funkcje wiceprzewodniczących sprawują posłowie PiS Teresa Glenc i Piotr Uściński.

Celem zespołu będzie propagowanie wśród parlamentarzystów zasad ochrony życia ludzkiego w każdej jego formie – podkreśla poseł PiS Piotr Uściński, wiceprzewodniczący zespołu.

– Będziemy zajmować się sprawą prawnej ochrony życia w Polsce. W poprzednich kadencjach istniały zespoły o podobnych nazwach i w tej kadencji też taki zespół powstał. Takim upragnionym celem jest pełna, prawna ochrona życia w Polsce –  zaznaczył poseł PiS.

Można również oczekiwać, że Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia zajmie się monitorowaniem ustaw i programów rządowych dot. kwestii ochrony życia w Polsce.

Zespół ma charakter otwarty. Mogą się do niego zgłaszać także inni posłowie i senatorowie. Spotkania zespołu będą się odbywać przynajmniej raz w miesiącu.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/sejm-powstal-parlamentarny-zespol-rzecz-prawa-zycia/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.