Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Relokacyjny worek bez dna

Komisarz UE ds. migracji Dimitris Awramopulos naciska na relokację ok. 100 tys. nielegalnych imigrantów przebywających obecnie w Grecji i we Włoszech. Warto wiedzieć, że uważa on, iż w najbliższych latach Unia Europejska będzie potrzebowała 6 mln imigrantów , a zatem te 100 tys. ludzi to drobiazg. Tylko co da relokacja nielegalnych imigrantów, skoro kolejni, zachęceni sukcesem tych pierwszych, wciąż napływają? Włochy spodziewają się ok. 250 tys. nowych imigrantów tylko w tym roku. Organizacje pozarządowe zasilane pieniędzmi m.in. z fundacji amerykańskiego miliardera Sorosa oraz bogatych Niemców wysyłają statki, które czekają na nich blisko wybrzeży Libii. Prokuratura w Katanii na Sycylii prowadzi śledztwo w sprawie współpracy tych organizacji z libijskimi przemytnikami. Takie same zarzuty sformułowała wobec nich agencja Frontex oraz ostatnio na łamach włoskiej prasy admirał Enrico Credendino, dowodzący europejską operacją EU Navfor Med. W tej sytuacji żadna relokacja nie ma sensu i zupełnie nie dziwi stanowisko Polski, która nie chce przyjmować imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Olivier Bault

za:niezalezna.pl/96333-relokacyjny-worek-bez-dna

***


​ABW zatrzymała uchodźcę. To terrorysta walczący w ISIS!

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała ob. Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej Kyuria A., mającego w Polsce status uchodźcy. ABW, działając pod nadzorem prokuratury, dokonała także przeszukań miejsc związanych z zatrzymanym mężczyzną. Śledztwo zostało wszczęte dzięki materiałom zgromadzonym przez ABW. W śledztwie zastosowano przepisy Ustawy o działaniach antyterrorystycznych.

Kyuri A. usłyszał zarzut popełnienia czynów z art. 141 § 2 kk. i art. 263 § 2 kk., tj. udziału w obcej organizacji wojskowej, a także nielegalnego posiadania broni i amunicji. Czyny te są zagrożone karą pozbawienia wolności odpowiednio od 3 miesięcy do 5 lat (art. 141 § 2 kk.) oraz od 6 miesięcy do 8 lat (art. 263 § 2 kk.). 27 marca 2017 roku sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Z materiału dowodowego zebranego przez ABW wynika, że zatrzymany podjął obowiązki w zakazanej przez prawo międzynarodowej służbie najemnej. Przez dwa lata walczył w szeregach Państwa Islamskiego w Syrii. W tym celu przekroczył nielegalnie granice Rzeczypospolitej Polskiej.

Śledztwo zostało wszczęte 24 marca 2017 roku na podstawie Ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego nt. Kyuria A. ABW wystąpiła do prokuratury z wnioskiem o zatrzymanie mężczyzny oraz przeprowadzenie przeszukań miejsc z nim związanych. Natychmiast przystąpiono do realizacji tych czynności. Prokuratura Krajowa na wniosek ABW wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia udziału Kyuri A. oraz innych osób w latach 2013–2015 w działalności zakazanej przez prawo międzynarodowe wojskowej służbie najemnej w krajach Bliskiego Wschodu, poprzez przyjęcie w tej organizacji wojskowej służby najemnej.

Śledztwo zostało w całości powierzone do prowadzenia Departamentowi Postępowań Karnych ABW.

Prokuratura wskazuje, że śledztwo ma charakter rozwojowy. Trwają czynności procesowe w tej sprawie.

za:niezalezna.pl/96326-abw-zatrzymala-uchodzce-terrorysta-walczacy-w-isis

Copyright © 2017. All Rights Reserved.