Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Antyaborcyjne plakaty dozwolone. Krakowski sąd opowiedział się po stronie wolności słowaKrakowski sąd uniewinnił Adama Kulpińskiego, reprezentującego Fundację Pro – prawo do życia od zarzutu związanego z prezentacją antyaborcyjnego plakatu. Sąd uznał, że mocny przekaz w przestrzeni publicznej jest dopuszczalny i stosowany w kampaniach organów władzy państwowej.

Sprawa krakowskiego działacza Fundacji Pro – prawo do życia trafiła do sądu z oskarżenia kobiety udzielającej się w środowiskach proaborcyjnych. Nie spodobał się jej plakat Fundacji, który ukazywał prawdę o aborcji. Adam Kulpiński, koordynator regionu Polski Południowej Fundacji Pro, został jednak przez sąd uniewinniony od zarzutu popełnienia wykroczenia poprzez rozwieszenie antyaborcyjnego billboardu.

W uzasadnieniu słownym wyroku, sąd powoływał się na konstytucyjnie zagwarantowaną wolność głoszenia poglądów, a także odwoływał się do kampanii społecznych organizowanych przez organy władzy państwowej, które również sięgają po drastyczne środki przekazu. Taką kampanią jest np. „10 mniej. Zwolnij!”, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W ocenie Fundacji, wyrok sądu utwierdza linię orzecznictwa niezmienną w kilkunastu dotychczasowych procesach, bowiem od ponad dekady sądy w Polsce przyznają prawo do pokazywania prawdy o aborcji.

za:www.pch24.pl/antyaborcyjne-plakaty-dozwolone--krakowski-sad-opowiedzial-sie-po-stronie-wolnosci-slowa,50748,i.html#ixzz4dUP3nwnh

Copyright © 2017. All Rights Reserved.