Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Europa umiera, eutanazja 'pod bokiem' papieża

Włoski parlament planuje "tylnymi drzwiami" zalegalizować eutanazję. Prawo, które zalegalizuje samobójstwo na życzenie formalnie określa się ustawą o testamencie biologicznym.

Jak podaje "Nasz Dziennik", grupa katolickich deputowanych stanowczo sprzeciwia się wprowadzeniu nowego prawa. Za zmianami optują jednak rządząca socjaldemokratyczna Partia Demokratyczna, a także Ruch Pięciu Gwiazd.

Ustawa mówi o prawie do odmowy świadczeń medycznych. Wprowadza również zakaz uporczywej terapii.

Wielu etyków i lekarzy wskazuje, że ustawa w istocie wprowadzi eutanazję w bardzo barbarzyńskiej formie - zagłodzieniu lub odwodnieniu na śmierć.

Jak zaznaczają krytycy ustawy, głównym celem służby zdrowia jest ratowanie życia. Ponadto nie da się przewidzieć, co chory będzie czuł i uważał w chwili, gdy jego kontakt z otoczeniem będzie utrudniony, lub wręcz niemożliwy.

za:www.fronda.pl/a/europa-umiera-eutanazja-pod-bokiem-papieza,91733.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.