Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mary dziękuje Polakom

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia, dziękuje Polakom za listy i modlitwy wspierające ją podczas uwięzienia. Niestety, wiele korespondencji mogła otrzymać dopiero po uwolnieniu, gdyż zatrzymała je w depozycie więzienna cenzura.

– W tym tygodniu otrzymałem od Mary Wagner list, w którym prosi, aby przekazać podziękowania wszystkim Polakom za solidarność z nią.

Trwa proces Mary Wagner, w którym obecnie odpowiada z wolnej stopy, co oznacza, że nie jest już traktowana jak najgorsi przestępcy. Odzyskała wolność, ale walczy przed sądem o prawa dla nienarodzonych i swoją niewinność – podkreśla Zbigniew Piłat z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krakowie. W tej m.in. parafii gościła Mary Wagner podczas ostatniego swojego pobytu w Polsce na przełomie lipca i sierpnia zeszłego roku.

Mary Wagner jest na wolności od 9 czerwca br., mimo że wciąż pozostaje związana procedurami sądowymi i terminami kolejnych rozpraw, pisze do nas, Polaków. „Gdy zostałam uwolniona, odzyskałam jednocześnie wszystkie moje rzeczy z więziennego depozytu. Znajdowała się tam wielka ilość listów i paczek zatrzymanych przez więzienną cenzurę.

Te przesyłki pochodzą głównie z Polski”, czytamy w liście od Mary Wagner. Jak podkreśla, to dla niej ogromna radość móc teraz przeglądać wszystkie listy, kartki, przesyłki. „Chciałabym odpowiedzieć na jak największą ilość korespondencji, ale niestety, sprawy sądowe i wiele innych wydarzeń absorbujących mój czas obecnie to uniemożliwiają. Mam nadzieję, że moi polscy przyjaciele będą dla mnie wyrozumiali. Bardzo cenię sobie ich życzliwość i zachowuję ich w swoich modlitwach”, napisała kanadyjska obrończyni życia.

Wszystkim, którzy podarowali jej swój czas i do niej napisali, przesyła gorące podziękowania. Jest wdzięczna również za ofiarowane modlitwy. Msze św. w intencji Mary Wagner bardzo często odprawiane są właśnie w krakowskiej parafii św. Jana Chrzciciela.

Każdego 4. dnia miesiąca do modlitwy przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty w intencji działań podejmowanych przez obrońców życia, w tym kanadyjek Mary Wagner i Lindy Gibbons, zachęca ks. Piotr Bałtarowicz, proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Siemysłowie. Tę parafię Mary Wagner odwiedziła w czasie dwóch pobytów w Polsce.

Kanadyjska obrończyni życia po raz kolejny została pozbawiona wolności po tym, jak z białymi i czerwonymi różami weszła do tzw. kliniki aborcyjnej w Toronto i prosiła kobiety, aby nie zabijały swoich dzieci.

Została aresztowana 12 grudnia zeszłego roku, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. 9 czerwca br. sąd zezwolił, aby odpowiadała z wolnej stopy.

za:www.naszdziennik.pl/swiat/184645,mary-dziekuje-polakom.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.