Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Światowy obrońca życia

 Pod przywództwem Donalda Trumpa USA stały się ważnym obrońcą prawa do życia i praw rodziców na świecie. Dowodzi tego np.nie tylko osobiste zaangażowanie prezydenta w obronę Charliego Garda, ale i

decyzje Senatu oraz innych struktur władzy, które przyznały chłopcu i jego rodzicom amerykańskie obywatelstwo po to, by ułatwić leczenie dziecka. Charlie miał zostać uśmiercony wbrew woli rodziców na wniosek lekarzy z Great Ormond Street Hospital w Londynie. Sądy przyznały rację lekarzom. Rodzice jednak nie poddali się i rozpoczęli międzynarodową akcję na rzecz uratowania dziecka. Poparli ich m.in. papież Franciszek i prezydent Trump. Na końcu brytyjski sąd ustąpił, pozwalając na zbadanie dziecka przez niezależnego specjalistę. Amerykański profesor neurologii Michio Hirano z Uniwersytetu Columbia zaproponował eksperymentalną metodę leczenia. Senat USA, przyznając obywatelstwo Charliemu, daje wyraźny sygnał zaangażowania w obronę życia, ale wcale nie oznacza to, że chłopiec będzie leczony. Na to musi jeszcze się zgodzić… brytyjski sąd. Specjaliści z londyńskiego szpitala uparli się, by dziecko zabić, i nie ustępują. A bez zgody sądu nie można zabrać chłopca z tamtejszej placówki.

Tomasz P. Terlikowski

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.