Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dorota Łomicka - Zniszczyć sieć śmierci

W dobie szybkiego rozwoju nowych technologii agresja młodzieży weszła na jeszcze wyższy poziom. Nie trzeba już nikogo bić ani opluwać, by czuł się poniżony. Dzisiaj wystarczy zaszczuć bezbronną ofiarę w sieci.

Wyśmiewanie, poniżanie i upokarzanie nielubianych kolegów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Kilka dni temu życie odebrał sobie nastolatek ze wsi Gorczyn koło Łasku (woj. łódzkie). Kacper był dręczony przez kolegów. Teraz prokuratura prowadzi postępowanie na podstawie art. 151 Kodeksu karnego dotyczącego namawiania lub udzielania pomocy przy samobójstwie. Takich historii jest więcej, jednak nie każda przebija się do mediów.

Statystyki są porażające – w ub.r. na 5405 zakończonych śmiercią samobójstw aż 103 popełnione zostały przez młodzież do 18. roku życia – wynika z danych opublikowanych na stronie internetowej policji. Co gorsza, dwoje dzieci, które targnęły się na swoje życie, miało mniej niż 12 lat.

Nie wiadomo, ile prób samobójczych było wynikiem prześladowania w internecie, ale nie ma wątpliwości, że problem jest ogromny

zawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.
http://gpcodziennie.plCopyright © 2017. All Rights Reserved.