Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

J. Bukowski: Komuniści z całego świata bronią polskich towarzyszy

Po kilkakrotnych apelach Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie do kolejnych ministrów sprawiedliwości o podjęcie kroków w celu zdelegalizowania zarejestrowanej 4 września 2002 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie Komunistycznej Partii Polski, Prokuratura Krajowa rozpoczęła analizę

dotyczącą ewentualnego wystąpienia Prokuratora Generalnego RP z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie zgodności z Ustawą Zasadniczą celów i działalności KPP.

Postępowanie przygotowawcze w sprawie publicznego prezentowania symboli komunistycznych, w tym podobizny Lenina, prowadzi aktualnie Prokuratura Rejonowa Katowice-Północ, która bada, czy prezydent Dąbrowy Górniczej nie naruszył prawa (poprzez propagowanie symboliki komunistycznej) podczas tegorocznych obchodów Święta Pracy w rządzonym przez siebie mieście . Właśnie tam licząca obecnie kilkaset osób KPP ma siedzibę.

Oburzenie POKiN spowodowały m.in. słowa ze statutu KPP: „Dopiero komunizm uwolni ludzkość od niepewności jutra, od strachu przed wojnami, od nędzy i poniżenia” oraz umieszczenie na jej stronie internetowej powszechnie utożsamianych z ludobójczym systemem sowieckim sierpa i młota, a także nawiązującego do najgorszych czasów hasła „Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!”.

W swoich apelach Porozumienie przywoływało artykuł 13. Konstytucji RP:

„Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.

Wiadomość o działaniach polskich prokuratorów dotarła już do pogrobowców komuny na całym świecie i właśnie dała o sobie znać w poniższym apelu opublikowanym na facebookowym profilu związanego z KPP czasopisma „Brzask”:

Apel przeciwko antykomunistycznym prześladowaniom wobec Komunistycznej Partii Polski:

31 marca 2016 roku czworo członków Komunistycznej Partii Polski zostało skazanych przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej na 9 miesięcy ograniczenia wolności, prace społeczne oraz grzywny. Procedura prawna przeciwko KPP i jej członkom, która trwa przez 2 lata, zostanie wznowiona 27 listopada. Zarzuty dotyczą ”propagowania ideologii komunistycznej” na łamach pisma ”Brzask” oraz na stronie internetowej partii. Zarzuty te są zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Jednocześnie trwa ofensywa przeciwko KPP prowadzona przez kapitalistów i partię rządzącą – Prawo i Sprawiedliwość, która dąży do delegalizacji KPP na podstawie tego iż „Program KPP jest sprzeczny z konstytucją”.

Partie komunistyczne uczestniczące w Międzynarodowym Spotkaniu Partii Komunistycznych i Robotniczych potępiają kryminalizację ideologii komunistycznej w Polsce. Potępiamy prześladowania wobec naszych polskich towarzyszy. Te prześladowania, a także inne prześladowania w krajach Unii Europejskiej, postępują jednocześnie z działaniami antyspołecznymi, a mają na celu zrównanie komunizmu z faszystowską bestią oraz wymazanie osiągnięć socjalizmu z pamięci zbiorowej społeczeństw.

100 lat po Rewolucji Październikowej lud musi wyciągać wnioski z narastającej antykomunistycznej polityki UE oraz burżuazyjnych rządów. Muszą zaufać komunistom i domagać się zaspokojenia potrzeb, organizacji walki przeciwko kapitalizmowi, monopolom i ich władzy.

Domagamy się odrzucenia wszystkich zarzutów stawianych członkom KPP.

Ręce precz od polskich komunistów, komunistycznej ideologii oraz ich działań.

Solidarność z KPP!

Antykomunizm nie przejdzie!

Komunistyczna Partia Australii

Partia Pracy Austrii

Komunistyczna Partia Azerbejdżanu

Postępowa Trybuna Bahrajnu

Komunistyczna Partia Bangladeszu

Komunistyczna Partia Białorusi

Komunistyczna Partia Brazylii

Brazylijska Partia Komunistyczna

Nowa Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii

Komunistyczna Partia Bułgarii

Partia Bułgarskich Komunistów

Robotnicza Socjalistyczna Partia Chorwacji

Komunistyczna Partia Kuby

AKEL, Cypr

Komunistyczna Partia Czech i Moraw

Egipska Partia Komunistyczna

Komunistyczna Partia Ekwadoru

Komunistyczna Partia Estonii

Zjednoczona Komunistyczna Partia Gruzji

Niemiecka Partia Komunistyczna

Komunistyczna Partia Grecji

Węgierska Partia Robotnicza

Komunistyczna Partia Indii

Komunistyczna Partia Indii (Marksistowska)

Iracka Partia Komunistyczna

Komunistyczna Partia Kurdystanu

Partia Tudeh, Iran

Komunistyczna Partia Irlandii

Partia Robotnicza Irlandii

Komunistyczna Partia Izraela

Partia Komunistyczna (Włochy)

Jordańska Partia Komunistyczna

Socjalistyczny Ruch Kazachstanu

Partia Komunistów Kirgistanu

Partia Robotnicza Korei

Socjalistyczna Parta Łotwy

Socjalistyczny Front Ludowy (Litwa)

Partia Kongresu na rzecz Niepodległości Madagaskaru

Komunistyczna Partia Meksyku

Partia Komunistów Republiki Mołdowy

Komunistyczna Partia Nepalu

Komunistyczna Partia Norwegii

Palestyńska Partia Komunistyczna

Paragwajska Partia Komunistyczna

Komunistyczna Partia Peru (Patria Roja)

Peruwiańska Partia Komunistyczna

Filipińska Partia Komunistyczna [PKP-1930]

Portugalska Partia Komunistyczna

Rumuńska Partia Socjalistyczna

Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej

Rosyjska Komunistyczna Partia Robotnicza

Nowa Komunistyczna Partia Jugosławii

Komuniści Serbii

Komunistyczna Partia Ludów Hiszpanii

Komuniści Katalonii

Komunistyczna Partia Sri-Lanki

Południowoafrykańska Partia Komunistyczna

Sudańska Partia Komunistyczna

Komunistyczna Partia Szwecji

Syryjska Partia Komunistyczna

Syryjska Partia Komunistyczna [Zjednoczona]

Komunistyczna Partia Tadżykistanu

Komunistyczna Partia Turcji

Komunistyczna Partia Ukrainy

Związek Komunistów Ukrainy

Komunistyczna Partia Urugwaju

Komunistyczna Partia Wenezueli

Trzeba przyznać, że imponująca, ale i przerażająca jest liczba nadal funkcjonujących partii jawnie przyznających się do ludobójczej ideologii, co wybitny historyk myśli politycznej profesor Jacek Bartyzel skwitował na Facebooku słowami zaczynającymi się od trawestacji wypowiedzi żołnierza Szymka z Czeskich Budziejowic pochodzącej z „Dobrych przygód wojaka Szwejka” Jarosława Haszka:

Bezczelne są te k…y i zuchwałe; przecież ta banda nigdy nie powinna być zalegalizowana, a jej działacze już od dawna winni czyścić kible „we więźniu”. A Cukiergórze oczywiście profil KPP nie przeszkadza, widać nie jest sprzeczny ze standardami społecznościowymi.

Nic dodać, nic ująć, Panie Profesorze!

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.