Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prezydent ułaskawił Witolda Tomczaka. Mężczyzna zniszczył 'instalację' obrażającą św. Jana Pawła II

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego posła, który w 2000 roku zniszczył skandaliczną instalację pseudoartysty z Włoch, wystawioną w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuk.Eksponat przedstawiał postać Ojca Świętego Jana Pawła II powaloną na ziemię i przygniecioną meteorytem. Mimo licznych protestów, instalacja nie została usunięta, dlatego ówczesny poseł Witold Tomczak postanowił interweniować. Sąd uznał go winnym, a sprawa toczyła się przez 17 lat. W lipcu zeszłego roku sąd uznał, że były polityk jest winny zniszczenia instalacji i prawomocnym wyrokiem nakazał mu zapłatę 3 tys. złotych na rzecz ubezpieczyciela rzeźby plus ponad 3 tys. złotych kosztów sądowych.

 W lipcu tego roku do Kancelarii Prezydenta RP trafił wniosek Prokuratora Generalnego o ułaskawienie Tomczaka. W najbliższy wtorek w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia były poseł ma otrzymać odpis postanowienia prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawieniu. W ocenie Witolda Tomczaka, ta decyzja powinna stanowić impuls dla instytucji państwa do obrony wartości katolickich. Akt łaski ma również, zdaniem byłego posła, charakter symboliczny.

"Przez 17 lat byłem nękany, jakby w imieniu całego narodu, przez polską prokuraturę i polski sąd. Przez ten czas otrzymywałem wiele wyrazów solidarności ze strony moich rodaków i hierarchów Kościoła. Ten akt łaski ma charakter symboliczny, bo wymazuje dotychczasową postawę prokuratury i sądów"- powiedział w rozmowie z Radiem Maryja.

za:www.fronda.pl/a/prezydent-ulaskawil-witolda-tomczaka-mezczyzna-zniszczyl-instalacje-obrazajaca-sw-jana-pawla-ii,103595.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.