Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tęcza kontra półksiężyc

Według niedawnego wewnątrzpartyjnego sondażu Angela Merkel i jej ekipa mają w CDU konkurenta. To wschodząca gwiazda chadeków Jens Spahn. Politykę migracyjną kanclerz ocenia on tak: „niemieckie społeczeństwo jest zagrożone tym, że stanie się bardziej

antysemickie, antygejowskie, maczoistyczne i pobłażające gwałtom”. Spahn sam reprezentuje przy tym grupę zagrożoną. Choć identyfikuje się jako konserwatysta i katolik, niedawno wziął ślub z innym mężczyzną.

To więc kolejny poważny zachodni polityk, który uderza w imigrantów i radykalny islam z pozycji „tęczowych”. Wiceszefowa klubu w Bundestagu antyimigranckiej AfD Alice Weidel ma przecież żonę. Do francuskiego Frontu Narodowego należy zaś znany gejowski aktywista Sébastian Chenu. Gejem jest również prominentny fiński prawicowiec Miika Sebastian Tynkkynen, który w ubiegłym roku został skazany za antyislamską mowę nienawiści. Po dawnych trendsetterach, takich jak Jörg Haider i Pim Fortuyn, można chyba zaryzykować twierdzenie, że awangardą europejskiego islamosceptycyzmu stają się politycy homoseksualni. Czyżby zaczynali się obawiać, że będą pierwszą ofiarą złożoną na ołtarzu multikulturalizmu?

Michał Kuź

za: niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.