Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W. Kołodziejski: Nie da się mówić o polskim rynku medialnym bez Radia Maryja i Telewizji Trwam

Nie da się dzisiaj mówić o polskim rynku medialnym bez Radia Maryja i Telewizji Trwam. Ich znaczenie jest bardzo istotne cały czas – powiedział przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski w rozmowie z redaktorem TV Trwam Szymonem Kozupą.

Na pytanie o wkład katolickich mediów, takich jak Radio Maryja i Telewizja Trwam, w pluralizm rynku medialnego, Witold Kołodziejski odpowiedział, że „nie sposób nie docenić roli Radia Maryja w polskim krajobrazie medialnym, bo to jest historia i instytucja”.

    – Dzisiaj rzadko kto pamięta o tym, ale to właśnie Radio Maryja dokonało transformacji całej polskiej radiofonii, przenosząc radio z dolnego pasma UKF na górne pasmo UKF. To była rewolucja technologiczna, którą przeprowadził na „żywym organizmie”, jakim było polskie społeczeństwo i polski odbiorca, ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR i Radio Maryja – wskazał.

Przewodniczący KRRiT odniósł się również do powstania Telewizji Trwam i protestów spowodowanych nieprzyznaniem miejsca katolickiej telewizji na multipleksie, mówiąc, że „to pokazuje jak wielkie znaczenie społeczne ma środowisko Radia Maryja”.

    – To też pokazuje jak istotne z punktu widzenia technicznego i technologicznego jest to środowisko, bo przy okazji tej całej wielkiej fali protestów nagle każdy w polskim domu wiedział co to jest telewizja cyfrowa, multipleks, jak się do tego trzeba przygotować, jaki telewizor kupować. Coś, z czym państwo nie mogło sobie dać rady. Mówiło się o wielu milionach złotych na całą akcję promocyjną. Tutaj ruch Radia Maryja sprawę właściwie rozwiązał, więc nie da się dzisiaj mówić o polskim rynku medialnym bez Radia Maryja i Telewizji Trwam. To znaczenie jest bardzo istotne cały czas i myślę, że będzie rosło – powiedział.

    – Przecież to Telewizja Trwam była prekursorem wprowadzenia i popularyzacji telewizji satelitarnej w Polsce. Pamiętamy dystrybucje w kościołach nowoczesnych dekoderów i talerzy satelitarnych. To też było robione siłami tego zespołu – dodał Witold Kołodziejski.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.