Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dużo prądu z małej wody

OZE Urząd Regulacji Energetyki przedstawił dane o produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii zaliczanych do grupy tzw. małych instalacji. Największy udział w tej produkcji ma energetyka wodna.

Z danych Urzędu Regulacji Energetyki za 2017 r. wynika, że najwięcej energii w segmencie małych instalacji wytworzyły małe elektrownie wodne – 105,464 GWh, z tego 95,7 GWh wprowadzono do sieci dystrybucyjnej. Małe biogazownie, wykorzystujące substrat inny niż pochodzenia rolniczego, wytworzyły 24,27 GWh energii elektrycznej, z tego 4,03 GWh udało się sprzedać. Systemy fotowoltaiczne, zaliczane do małych instalacji, wytworzyły 7,7 GWh, z tego 3,46 GWh sprzedano sprzedawcy zobowiązanemu. Małe elektrownie wiatrowe, które uwzględniono w rejestrze URE wytworzyły w ub.r. 2,12 GWh, z tego 1,55 GWh sprzedano /.../ zawartość zablokowana

Autor: Karol Lausz

Pozostało 51% treści.
Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.
https://gpcodziennie.pl/89855-duzopraduzmalejwody.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.