Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rodzina Radia Maryja po raz 20. spotkała się w Doylestown

Do Rodziny Radia Maryja zgromadzonej na uroczystości list skierował prezydent Andrzej Duda. Odczytał go dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Za oceanem, w Amerykańskiej Częstochowie po raz 20. spotkała się Rodzina Radia Maryja. Modlitwie w Doylestown towarzyszyło hasło „POLSKA miłością wskrzeszona”. To nawiązanie do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do Rodziny Radia Maryja zgromadzonej na uroczystości list skierował prezydent Andrzej Duda. Odczytał go dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

 „Działania, które podejmujecie, są wspaniałym przykładem budowania jedności wszystkich Polaków mieszkających w najodleglejszych zakątkach świata. Jestem wdzięczny za Waszą pracę, która łączy naszych rodaków w poczuciu miłości i jedności z Ojczyzną. Obchody Narodowego Święta Niepodległości przeżywamy w atmosferze radości i wdzięczności za dar wolności. Historia naszego kraju wiele razy przypominała o ofierze życia, jaką wielu Polaków musiało złożyć za cenę utęsknionej wolności. Dzisiaj cieszymy się nią, oddając hołd naszym przodkom i pamiętając, że to na nas, na naszym pokoleniu, spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszej Ojczyzny, pomyślny rozwój i przekazywanie młodym Polakom wiedzy o historii Polski i polskich tradycjach” – napisał prezydent.

Centralnym punktem jubileuszowej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja była Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Wygłosił on także Słowo Boże. „Miłością Boga wskrzeszony, naród polski ma dzisiaj zobowiązanie: dziękować za wolność i życie” – podkreślił w homilii ks. abp Wacław Depo. Trzeba nam nieść światu prawdę Ewangelii, z której wypływa prawda o człowieku – dodał.

    – Nie możemy się zgodzić, aby zło było normą dla człowieczeństwa, pomimo że będzie się ją ustalać według ludzkich pragnień. Pragnienia w nas utworzył Bóg, który dla nieśmiertelności stworzył człowieka. Dlatego człowiek nie uwierzy prawdziwemu Bogu, jeśli się mu nie będzie głosiło prawdy Ewangelii. A naszym opatrznościowym dziełem jest Radio Maryja i Telewizja Trwam, służące prawdzie, służące godności człowieka – zaznaczył ks. abp Wacław Depo.

Przyjeżdżamy do Matki Bożej, aby się umocnić. To taka apostolska Rodzina Radia Maryja – powiedział dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Podziękował też Polonii za wszelkie wsparcie. W tym kontekście zapowiedział kolejne dzieło, którym będzie Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II w Toruniu.

    – Chodzi o pamięć, o to, żebyśmy uczyli ludzi. Trzeba pokazywać w sposób nowoczesny, nie nudny. Trzeba wykorzystać współczesne środki. Te rzeczy chcemy zrobić właśnie tam. Liczymy na to, że państwo znajdziecie też jakieś piękne eksponaty, jakieś dobre rzeczy. (…) Apelujemy do wszystkich: możemy zrobić piękną rzecz! – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Modlitewne spotkanie poprzedził program religijno-patriotyczny w wykonaniu chóru i zespołu muzycznego z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lombard. Transmisję z Doylestown przeprowadziły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Spotkanie w amerykańskiej Częstochowie poprzedza każdego roku Jasnogórską Pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja. Odbędzie się – już po raz 27 – w najbliższe sobotę i niedzielę (7 i 8 lipca

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.