Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dyplomacja dla rodziny

Czy z polskiej inicjatywy zawiąże się światowa koalicja na rzecz praw rodziny? Pierwszy krok to publiczna prezentacja Konwencji o Prawach Rodziny, która dzięki staraniom europosła Marka Jurka (EKR, Prawica Rzeczypospolitej) odbyła się wczoraj w Brukseli.

Konwencja to projekt dokumentu prawa międzynarodowego, który kompleksowo chroni wartość, godność i niezależność rodziny w jej tradycyjnym i naturalnym znaczeniu.

 – Prezentujemy naszą inicjatywę w Parlamencie Europejskim, gdyż najbardziej jesteśmy zainteresowani współpracą z państwami Unii Europejskiej – powiedział Jurek. – Ale konwencja jest otwarta dla wszystkich państw świata – zastrzegł. Dokument po raz pierwszy zaprezentowano w czerwcu w Warszawie, został wtedy przekazany polskiemu rządowi oraz parlamentowi.

Europoseł Jurek ma rozmawiać o nim z politykami, m.in. wkrótce z Markiem Rockim (PO), przewodniczącym senackiej Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej. Jednak zgodnie z prawem międzynarodowym konwencję zaproponować może jedynie rząd lub organizacja międzynarodowa. Pomysłodawcy konwencji liczą oczywiście na rząd Polski, ale w grę wchodzą też inne kraje. –

Tu, w Parlamencie Europejskim, doskonale rozumiemy, że jest silny trend do redefinicji i przekształcenia rodziny. Podnosi się wiele kontrowersyjnych tematów i kwestii, jak np. walka z przemocą wobec kobiet. Zwalczanie przemocy jest słuszne, i to wspieramy, ale w tle kryje się toksyczna ideologia antyrodzinna, której wielu z nas nie może zaakceptować – zauważa Branislav Škripek, europoseł słowackiej partii Zwykli Ludzie i szef Europejskiego Chrześcijańskiego Ruchu Politycznego (frakcji w EKR).

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.