Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Powstanie TVP Wilno? Ruszyły prace

Telewizja Polska pracuje nad uruchomieniem TVP Wilno we współpracy z polskim rządem. Kanał ma być skierowany do Polaków mieszkających na Litwie i nadawany w języku polskim. Początkowo program będzie uzupełniany ramówką TVP Polonia

– powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

 Prace nad TVP Wilno ruszyły w zeszłym roku. Niedawno w audycji „Salon polityczny” w Radiu Znad Wili, szczegóły na temat projektu zdradzał Mariusz Pilis, który zajmuje się jego uruchomieniem. Ocenił on wtedy, że na przełomie marca i kwietnia telewizja ma szansę wystartować. Siedziba TVP Wilno ma mieścić się w Domu Polskim, zaś nad projektem pracuje redakcja składająca się głównie z młodych dziennikarzy.

TVP Wilno ma być kanałem wirtualnym, który będzie dystrybuowany również naziemnie w litewskim multipleksie regionalnym na Wileńszczyźnie. Początkowo program będzie uzupełniany ramówką TVP Polonia. – Jednocześnie jest to redakcja zamiejscowa TVP z siedziba w Wilnie, gdzie pracować będzie kilkudziesięciu dziennikarzy, operatorów, montażystów i współpracowników. Produkować będą codzienny program informacyjny oraz audycje publicystyczne, które zainteresują Polaków mieszkających na Litwie – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.