Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rozpatrzenie zażalenia na decyzję prokuratury ws. odmowy wszczęcia śledztwa o znieważenie o. Tadeusza Rydzyka CSsR przełożone na marzec

Sąd Rejonowy w Toruniu nie rozpatrzył dziś zażalenia na decyzję prokuratury dotyczącą odmówienia wszczęcia śledztwa w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja przez byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza.

Powód – do zainteresowanych stron nie dotarły zawiadomienia o rozprawie. Kolejny termin wyznaczono na marzec – poinformował sędzia Krzysztof Dąbkiewicz, wiceprezes Sądu Rejonowego w Toruniu.

    – Na 4 marzec 2019 roku o godz. 10.00 w sali nr. 33, jeżeli zawiadomienie o terminie posiedzenia dotrą do sądu. W dniu dzisiejszym niestety takim prawidłowym potwierdzeniem o zawiadomieniu ws. terminu posiedzenia sąd nie dysponuje – wskazał sędzia.

Sprawa dotyczy wypowiedzi Włodzimierza Cimoszewicza dla jednego z portali internetowych. Były szef rządu odniósł się do inicjatywy powstania w Toruniu muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Cimoszewicz nazwał skandalem współfinansowanie obiektu ze środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Doniesienie do prokuratury złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Ta jednak odmówiła wszczęcia śledztwa. Komitet odwołał się od tej decyzji.

za:www.radiomaryja.pl

                                                                              ***
R. Nowak: Prokurator z Torunia stał się obrońcą b. premiera Cimoszewicza, który znieważył o. dr. Tadeusza Rydzyka

Prokurator stwierdził, że pan Cimoszewicz tylko krytykował o. Tadeusza Rydzyka. To nie była krytyka, tylko oszczerstwo. Musimy bronić o. Tadeusza Rydzyka, ponieważ prawda jest po jego stronie – zaznaczył Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Sąd Rejonowy w Toruniu nie rozpatrzył w środę zażalenia na decyzję prokuratury dotyczącą odmówienia wszczęcia śledztwa w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja, przez byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza. Powód? Do zainteresowanych stron nie dotarły zawiadomienia o rozprawie. [czytaj więcej]

W sierpniu 2018 r. były premier Cimoszewicz znieważył o Dyrektora na portalu Wirtualna Polska, mówiąc, że dostał do własnej kieszeni 100 mln zł.

    – To jest kłamstwo i oszczerstwo. Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w Toruniu. Pierwszy raz byliśmy bardzo zdziwieni, gdy otrzymaliśmy odmowę wszczęcia śledztwa. Drugi raz byliśmy zdziwieni, gdy zaczęliśmy czytać uzasadnienie. Pan prokurator stwierdził, że pan Cimoszewicz tylko krytykował o. Tadeusza Rydzyka. Przepraszam, ale to nie była krytyka, tylko oszczerstwo. Pan prokurator z Torunia stał się obrońcą byłego premiera Cimoszewicza – na kilka stron bronił go oraz twierdził, że jest wolność i demokracja – mówił Ryszard Nowak.

Złożyliśmy zażalenie na tę niesprawiedliwą decyzję prokuratury do sądu rejonowego w Toruniu i czekaliśmy na wezwanie – dodał gość Radia Maryja.

    – Nagle, dzisiaj dowiadujemy się, że rozprawa odbędzie się przed południem. Byliśmy o tyle zaskoczeni, iż nie otrzymaliśmy żadnego zawiadomienia o tym, że ta rozprawa się odbędzie. Cieszymy się, że sąd, w którym niestety jest bałagan, chociaż dzisiaj podjął dobrą decyzję i przełożył tę rozprawę na marzec, byśmy rozstali poinformowani, mogli dojechać do sądu i przedłożyć nasze argumenty (…). To bardzo ważna sprawa. Musimy bronić o. Tadeusza Rydzyka, ponieważ prawda jest po jego stronie – podkreślił przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.


za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.