Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Używanie sformułowania „partia Rydzyka” wobec Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi będzie wiązało się z konsekwencjami prawnymi

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi – to nowa formacja, która pojawiła się na polskiej scenie politycznej. Dziś została wpisana do ewidencji partii politycznych. Jej liderem jest europoseł profesor Mirosław Piotrowski. W przestrzeni medialnej pojawia się jednocześnie wiele kłamstw sugerujących, że za nową partią stoi dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Używanie kłamliwego sformułowania „partia Rydzyka” będzie wiązało się z konsekwencjami prawnymi. Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR podkreśla, że życzy dobrze każdemu, kto chce działać na rzecz dobra wspólnego.  

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi został już wpisany do ewidencji partii politycznych. Nowa formacja za cel stawia sobie działanie na rzecz chrześcijańskiej Europy, przypominanie o chrześcijańskich korzeniach Starego Kontynentu. Tak też swoje zadanie definiuje Ruch Europa Christi, który powstał  w środowisku tygodnia „Niedziela”. Ruch organizował wcześniej kongresy poświęcone kondycji Europy, kulturze europejskiej i gospodarce.

Lider partii prof. Mirosław Piotrowski podkreśla, że celem jest teraz „skonstruowanie list” kandydatów w wyborach do PE. W wywiadzie dla PAP prof. Piotrowski podkreśla, że zawiązując ugrupowanie polityczne, jego założyciele myśleli o samodzielnym starcie w wyborach. Jak mówi, tutaj nie zmieniło się wiele. Nie są jednak wykluczone inne możliwości. Zgłosiły się bowiem inne podmioty polityczne, które chcą się przyłączyć do Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Jesteśmy teraz na etapie rozmów, przyłączenia się tych osób na listę Ruchu Prawdziwa Europa – poinformował prof. Piotrowski. Szczegóły programowe partii zostaną przedstawione na specjalnej konferencji prasowej.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.