Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Metropolita krakowski pogratulował Kubackiemu i Stochowi świadectwa wiary

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski w nagraniu zamieszczonym na profilu społecznościowym Archidiecezji Krakowskiej pogratulował Dawidowi Kubackiemu i Kamilowi Stochowi – medalistom niedawnych narciarskich mistrzostw świata – nie tylko wspaniałego sportowego sukcesu, ale i odwagi w wyznawaniu katolicyzmu.

 - Panie Dawidzie, bardzo dziękujemy za świadectwo wiary, które Pan daje całemu światu skacząc, rzucając się w przestrzeń, pokazując swoją wielką klasę, ale także wspaniałe, ludzkie oblicze człowieka wierzącego. Z całego serca pragnę Panu pogratulować zdobycia mistrzostwa świata – powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski.  

Pasterz Archidiecezji Krakowskiej nie zapomniał o podziękowaniach i gratulacjach także dla Kamila Stocha, który podczas tegorocznych mistrzostw świata zajął drugie miejsce, tuż za Dawidem Kubackim. Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę, że olbrzymi sukces naszych sportowców miał miejsce w dniu, kiedy Polska czci pamięć Żołnierzy Niezłomnych, którzy nie bacząc na przeciwności i kładąc na szali własne życie stawiali czoła sowieckiemu okupantowi.
 
Wypowiedź metropolity krakowskiego nagrana została przed kościołem pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, gdzie – jak zaznaczył ksiądz arcybiskup – nowy mistrz świata przed laty służył jako ministrant.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.