Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tomasz Sakiewicz-Ukraina stanęła na rozdrożu

Nie wiemy, jak będzie wyglądała Ukraina po wyborach prezydenckich/.../ Nawet taka stabilizacja, jaka tam panowała z wojną na wschodzie, może się skończyć. Ukraina może wpaść ponownie w strefę wpływów rosyjskich lub stać się jeszcze większym źródłem zamieszania.

Jedno i drugie jest dla Polski niebezpieczne. Słabnąca Rosja ma wciąż dosyć sił, by destabilizować sąsiadów. Sama Ukraina popełniła tu masę błędów, w tym zupełnie karygodne dotyczące polityki historycznej. Upieranie się przy budowaniu współczesnej tożsamości wokół banderowców było najbardziej szkodliwe dla samej Ukrainy. Jak Polska powinna odnieść się do tego, co tam się dzieje? Kluczem jest utrzymanie niezależności Ukrainy od Rosji. Powrót rządów Kremla w Kijowie to dla nas śmiertelne zagrożenie. Ważne jest też, by zjawiska polityczne zachodziły tam możliwie pokojowo. Oczywiście jeśli na Ukrainie będzie rząd nadający się do rozmów, należy również rozmawiać i o polityce historycznej. Kijów musi zrozumieć, że innych liczących się przyjaciół niż Polska nie ma, a sporo zrobił, żeby tych przyjaciół obrazić. Wzmocnił w ten sposób lobby rosyjskie i u siebie, i w Polsce.


Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

za: https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.