Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nie mają zdania!

Istnieje taka strona internetowa, jak Latarnik Wyborczy, gdzie każdy może skonfrontować swoje poglądy z poglądami konkretnych komitetów wyborczych biorących udział w najbliższych wyborach.

Przed eurowyborami jedynym z zarejestrowanych komitetów wyborczych, który nie zdołał przedstawić swoich poglądów na fundamentalne tematy związane z Unią Europejską, takie jak imigracja, LGBT, Nord Stream 2 czy zasadność sankcji UE nałożonych na Rosję, była Koalicja Europejska.

W uprzejmym piśmie przesłanym do Latarnika przedstawiciel Koalicji (zdaje się pan Marcin Kierwiński, podpis nieczytelny) wyjaśnia, że nie jest ona w stanie dostarczyć swojego stanowiska, bo system odpowiedzi – tak, nie, nie mam zdania (np. na pytanie, czy Unia Europejska powinna ograniczyć sankcje przeciwko Rosji) – nie daje im możliwości dostatecznie precyzyjnej wypowiedzi, czy jakoś tak. No to teraz zastanówmy się, jak można głosować na polityczne gremium, które nie jest w stanie odpowiedzieć na proste pytania związane z instytucją, do której kandyduje. Ale może Polakom zdecydowanym głosować na Włodzimierza Cimoszewicza, Andrzeja Halickiego czy Danutę Hübner, to zupełnie nie przeszkadza.

Igor Szczęsnowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.