Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Diabelskie wzmożenia

– To nie pierwsza próba ataku na ten kościół – przyznał proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Koninie ks. Wojciech Kochański. W nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy dokonali tam aktu wandalizmu.
Kolejny atak na kościół. Zniszczony pomnik świętego, wybite szyby, napis na drzwiach

Nieznani sprawcy zdewastowali kościół św. Maksymiliana Kolbego w Koninie. Efektem są wybite szyby, zniszczona gablota, napis na drzwiach wykonany...

/.../

Wandale wybili szyby, zniszczyli gablotę, czerwoną substancją pomazali drzwi wejściowe, uszkodzili pomnik patrona świątyni i donice z kwiatami na placu przed kościołem.

Proboszcz Kochański przyznał, że sygnały o chęci włamania do świątyni pojawiały się od kilku miesięcy. Wtedy też miała miejsce pierwsza próba włamania do plebanii, w wyniku której zniszczone zostały drzwi wejściowe. Kilkukrotnie w tym czasie zdarzały się również tzw. głuche telefony i pogróżki – o czym proboszcz informował policję.

– Ciężko uwierzyć, żeby w naszej ojczyźnie, kraju o tradycji chrześcijańskiej, zdarzały się takie sytuacje – powiedział ks. Kochański, wskazując nie tylko na akt wandalizmu w konińskim kościele, ale również ataki na księży, jak ten we Wrocławiu. Tam w poniedziałek w okolicy świątyni na Ostrowie Tumskim mężczyzna zaatakował księdza nożem.

za: https://www.tvp.info


***

 "Zofia Klepacka , wielokrotna medalistka w windsurfingu, ośmieliła sie wyrazic oburzenie warszawska "Deklaracją LGBT+". Powołała się m.in. na prawo rodziców do wychowania swoich dzieci. Wywołało to furię  środowisk "postępu". Doszło do tego, że pojawił się apel o wykreślenie  Klepackiej za homofobie" i "mowę nienawiści". Oto jak wygląda szacunek dla odmiennych poglądów w wydaniu ideologicznej lewicy." (za: GN 23/2019)

***

To wszystko tylko dokumentuje prawdziwe "tryndy" - w tym duchowe - dotkniętych owymi "wzmożeniami". Biednych, uwiedzionych przez Zło małomyślniaków. Szkoda ludzi, szkoda ich dusz wiedzionych na zatracenie. Piekielne...
To nie slogan, ani ponury żart.

kn

 

(tytuł całości-kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.