Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zaczęto mówić o Polsce!

Tuż przed wizytą prezydenta Donalda Trumpa w Polsce miała miejsce światowa premiera angielskojęzycznej biografii rtm. Witolda Pileckiego „The Volunteer” („Ochotnik”) w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Autorem książki, będącej fascynującą opowieścią biograficzną o rtm. Pileckim, jest Jack Fairweather

, brytyjski pisarz, korespondent wojenny, były szef biura „The Daily Telegraph” w Bagdadzie i fotoreporter „The Washington Post” w Afganistanie, wyróżniony British Press Award (odpowiednik Nagrody Pulitzera).

Książka zbiera w amerykańskiej prasie znakomite recenzje, a prestiżowy magazyn „Kirkus Reviews” ogłosił ją książką miesiąca lipca. Jeśli przypomnimy wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, wypowiedzi prezydenta Trumpa o Polsce, wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w Nowym Jorku, wywiad dla telewizji CNN i to, że na mediach w USA jak nigdy dotąd dużo mówiło się o Powstaniu Warszawskim, ujrzymy jak bardzo zmieniło się postrzeganie Polski na świecie. Za poprzednich rządów jedyne, co przebijało się w mediach zagranicznych, to zawstydzające Polaków popisy Bronisława Komorowskiego. Na szczęście Polacy mają to już za sobą!

​Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.