Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rośnie liczba pielgrzymujących Polaków

JASNA GÓRA Według danych opublikowanych przez biuro prasowe Jasnej Góry rośnie liczba pielgrzymów przybywających do częstochowskiego sanktuarium Matki Boskiej. Od 12 maja do 14 sierpnia w 182 pielgrzymkach pieszych wzięło udział 86 tys. osób.

W ubiegłym roku w 156 pielgrzymkach na Jasną Górę przybyło 82 tys. wiernych.

Do połowy sierpnia w tegorocznym okresie pielgrzymkowym na Jasną Górę przybyło o ponad 4 tys. więcej pieszych pielgrzymów niż rok wcześniej. Znacząco wzrosła też liczba pielgrzymek rowerowych, a wzięło w nich udział o prawie 2 tys. więcej osób niż rok wcześniej. W tym roku na Jasną Górę przybyła też rekordowa liczba rodzin z małymi dziećmi.

Zdaniem rzecznika Jasnej Góry o. Sebastiana Mateckiego popularność pielgrzymek wynika z pragnienia odnalezienia prawdziwych wartości i wiąże się z ich szczególnym podważaniem w ostatnim czasie. – Ludzie coraz bardziej otwierają oczy na to, co prawdziwe i autentyczne – mówi „Codziennej” o. Matecki. – Wierni szukają głębszych wartości, które dzisiaj są podważane. To daje wielu ludziom do myślenia i skłania do pójścia w drogę – dodaje rzecznik Jasnej Góry
/.../

zawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia

Pozostało 51% treści.

za: https://gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.