Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Śmierć po zabiegu chirurgicznym

Dramat/ Prokuratura z Konina bada okoliczności śmierci kobiety, w której ciele zaszyto w trakcie operacji kilkudziesięciocentymetrowe narzędzie chirurgiczne.

GPC z z 18.9.19

***

Operatorzy i instrumentariusze-wespół-zespół na haju?... Postęp kroczy? Przez świat...
kn

***

Dziewięć błędów lekarskich na tydzień

WIELKA BRYTANIA Operowanie niewłaściwych części ciała, pozostawianie narzędzi chirurgicznych w ciele pacjentów – to tylko niektóre przykłady z ponad 600 błędów popełnionych w brytyjskich szpitalach przez lekarzy w okresie między kwietniem ub.r. a lipcem br. – wynika z danych, uzyskanych przez brytyjską agencję informacyjną Press Association (PA).

Oznacza to średnio dziewięć błędów na tydzień. W sumie 270 z 621 błędów lekarskich było związanych z operacjami wykonanymi na innych niż trzeba częściach ciała, a przypadków z pozostawieniem obcych przedmiotów wewnątrz ludzi po operacji było 127.

Lekarze zaszywali w ciałach pacjentów narzędzia chirurgiczne, w tym igły, rękawiczki chirurgiczne i wiertła. Jednemu z pacjentów amputowano niewłaściwy palec u nogi, a dwóch mężczyzn z kolei zostało omyłkowo obrzezanych. Wśród błędów lekarzy brytyjskiej służby zdrowia NHS znalazły się również przypadki podania pacjentom krwi niewłaściwej grupy podczas transfuzji, normalnego powietrza zamiast czystego tlenu i przedawkowanie leków, takich jak insulina. Sześciu kobietom usunięto jajniki podczas nieudanych histerektomii, co spowodowało wczesną menopauzę
/.../ zawartość zablokowana

Autor: Wojciech Zdrojkowski

Pozostało 51% treści.
https://gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.