Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dziennikarz śledczy "GP" zastraszany. Boi się o rodzinę

Piotr Nisztor z "Gazety Polskiej" zgłosił na policję sprawę zastraszania jego i bliskich mu osób. Chodzi o artykuł, który przygotowuje dziennikarz.

 "Dziś powiadomiłem policję o zastraszaniu, nękaniu i groźbach, które wiąże z przygotowywanym przeze mnie artykułem o Formozie" – poinformował Nisztor w środę na Twitterze.

Formoza (JW 4026) to elitarna jednostka płetwonurków bojowych, podległa bezpośrednio pod Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W rozmowie z portalem Niezależna dziennikarz powiedział, że nieprawidłowościami w Formozie zajmuje się prokuratura oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego, natomiast on sam przygotowuje na ten temat materiał do gazety.

 Według Nisztora od jakiego czasu na Twitterze zaczęły pojawiać się wpisy "bohaterów" opisywanych nieprawidłowości. – Od dłuższego czasu dostrzegam w nich uporczywe nękanie, zastraszanie, ale też sugerowanie, że mnie, bądź moim bliskim, może stać się krzywda – opowiada.

Dziennikarz "GP" podkreśla, że nie mógł zbagatelizować sprawy, bo groźby dotyczą jego rodziny. Dlatego zdecydował się złożyć zawiadomienie na policję.

za:www.dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.