Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Krakowianie stanęli w obronie abp. Jędraszewskiego. Modlitwa odpowiedzią na lewicowe ataki

W niedzielę środowiska lewicowe zorganizowały pod krakowską kurią pikietę wymierzoną przeciwko Metropolicie Krakowskiemu. Spotkała się ona z modlitewnym czuwaniem wiernych Kościoła katolickiego, którzy po raz kolejny stanęli w obronie abp. Marka Jędraszewskiego.

Manifestacja środowisk lewicowych stanowiła atak nie tylko na nauczanie krakowskiego metropolity. Wprawdzie pod adresem abp. Marka Jędraszewskiego padało wiele oskarżeń, z szerzeniem „mowy nienawiści” na czele, to jednak protestującym nie podobało się m.in. to, że Kościół ma w Polsce mocną pozycję w takich kwestach jak obrona życia czy rodzina. Nie podobały im się też celne diagnozy wskazujące na niebezpieczeństwa wynikające z wprowadzania tzw. płci kulturowej i promocji homoseksualizmu. Protestujący chcieli m.in. świeckiego państwa, likwidacji funduszu kościelnego i odejścia abp. Jędraszewskiego. Straszyli wizją powrotu polskiego „faszyzującego konserwatyzmu katolickiego”. Bo Kościół – w ich mniemaniu – promuje wykluczenie „z użyciem przemocy symbolicznej, słownej i fizycznej”.

Pikietujący mieli ze sobą transparenty oraz instalację imitującą monstrancję z Hostią, przez środek której przechodził wąż. Taka uderzająca w katolików symbolika nie przeszkadzała protestującym twierdzić, że to po ich stronie jest „miłość” i „zrozumienie”.

Naprzeciw protestującej pod krakowską kurią grupie stanęli katolicy, którzy zgromadzili się przed oknem papieskim na modlitwie. – Dopóki kapłani będą wierni Ewangelii, będziemy ich popierać. Nie zgadzamy się, by środowiska lewicowe obrażały katolików, obrażały polskich księży i stajemy w ich obronie. Jedyną naszą bronią jest dzisiaj Różaniec i modlitwa – mówiła Beata Popławska – Walusiak, organizator spotkania modlitewnego w obronie krakowskiego Pasterza.

Modlących się od protestujących oddzielała tylko ulica Franciszkańska zabezpieczana przez policjantów. Nie doszło do incydentów, choć środowiska lewicowe prowokowały do podjęcia z nimi dyskusji. Wśród modlących się była Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty, która za tę postawę usłyszała od działaczy lewicowych pod swoim adresem kilka słów krytyki. Uznali m.in., że to „hańba” i „wstyd”.

Wytykani słownie byli też wolontariusze Fundacji Pro Prawo do Życia. Modlący nie dali się wciągnąć w słowne zaczepki i kontynuowali modlitwę. Po około godzinie pikietujący budynek kurii uznali, że „dadzą się” katolikom modlić i rozwiązali zgromadzenie. Wierni modlili się dalej, powierzając w modlitwie osoby występujące przeciwko Kościołowi.

za:www.pch24.pl

***

Szatańskich wzmożeń ciąg dalszy. Biedni zwodzeni. W końcu bliźni...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.