Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Miara szczęścia

Wyniki badania „Indeks szczęścia” przeprowadzonego przez instytuty Gallupa i Romir wskazują, że na światowej mapie szczęścia zachodzą duże zmiany. W 2019 r. najszczęśliwsi byli Kolumbijczycy, Indonezyjczycy i Ekwadorczycy. Co nam to mówi?

Kraje te nie uchodzą na świecie za miejsca wymarzone do życia. Są dość biedne, ale nie najbiedniejsze. Szczęście daje kombinacja paru czynników, jak zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych, klimat oraz styl życia, we wspólnocie, z rodziną na czele. To one są najważniejsze, a nie indywidualne sukcesy, wygoda i nowe technologie. Szczęścia nie daje też wojna w połączeniu z rozpadem więzi, bo wśród najnieszczęśliwszych narodów świata są Rosjanie, Ukraińcy i Syryjczycy. Nie daje go też życie w nowoczesnym, indywidualistycznym społeczeństwie. Wśród najbardziej nieszczęśliwych znaleźli się bowiem Niemcy czy Francuzi.

Marcin Herman

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.