Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kontrowersyjne postulaty ws. adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy domaga się jasnej deklaracji od prezesa PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza ws. adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Dyskusję wywołała żona szefa ludowców, która stwierdziła, że małymi krokami trzeba doprowadzić do debaty w tej sprawie.  

Żona lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego pytana o kwestię adopcji dzieci przez pary homoseksualne, stwierdziła, że małymi krokami trzeba doprowadzić do debaty w tej sprawie.

    – Moim zdaniem nie wolno też tak patrzeć daleko naprzód. Najpierw załatwmy podstawowe sprawy, a później dopiero zastanawiajmy się nad kolejnymi. Jeżeli teraz wrzucimy wszystko do debaty publicznej, to ludzie się w tym wszystkim pogubią. Ja myślę, że małymi krokami trzeba doprowadzić w ogóle do takiej szeroko pojętej debaty publicznej, zwłaszcza w tych kwestiach najbardziej spornych światopoglądowo – mówiła Paulina Kosiniak-Kamysz w Radiu Zet.

    – Wywiad bardzo zaskakujący. Wywiad, w którym pani Paulina Kosiniak-Kamysz nie odrzuciła postulatu adopcji przez pary homoseksualne – zaznaczył Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.

Sztab urzędującego prezydenta domaga się jasnej deklaracji w tej sprawie od Władysława Kosiniaka-Kamysza.

    – Społeczeństwo ma prawo wiedzieć, jakie poglądy w kluczowych kwestiach, kwestiach wartości, rodziny mają kandydaci na prezydenta. W związku z tym wzywamy pana prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza do jasnego wypowiedzenia się w tej kwestii: czy prezes Władysław Kosiniak-Kamysz akceptuje adopcję dzieci przez pary homoseksualne – powiedziała mec. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenta Andrzeja Dudy.

za:www.radiomaryja.pl


***

Związki partnerskie? Lider PSL: Polacy powinni zdecydować w referendum. Homoadopcji nie popiera

„Nie jestem za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. O związkach partnerskich powinni zadecydować Polacy w referendum” – napisał na Twitterze kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego wpis to odpowiedź na falę krytyki, jaka wylała się na niego po wypowiedzi… Pauliny Kosiniak-Kamysz, która stwierdziła, że w takich sprawach potrzebne są „małe kroki”.

– Myślę, że małymi krokami trzeba doprowadzić do szeroko pojętej debaty publicznej, zwłaszcza w kwestiach najbardziej spornych światopoglądowo – mówiła w Radiu Zet Paulina Kosiniak-Kamysz, pytana o możliwość wprowadzenia w Polsce prawa zezwalającego na adopcję dzieci przez tzw. pary jednopłciowe.

Jej słowa skrytykował zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel. – Byłem zszokowany, bo do tej pory tego typu tezy formułował raczej wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej czy Robert Biedroń. PSL twierdzący, że jest partią konserwatywną, nie był forpocztą rewolucji obyczajowej i nie twierdził, że małymi kroczkami należy dochodzić do adopcji dzieci przez pary homoseksualne – mówił na antenie TVP 1.
 
Z kolei na tę wypowiedź zareagował sam Kosiniak-Kamysz, który stwierdził, że jest przeciwny adopcjom dzieci przez pary jednopłciowe, a o związkach partnerskich powinni zadecydować Polacy w referendum. Ponadto zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, aby przywołał swój sztab do porządku. „Nie rozumiem tych ataków na mnie i moją rodzinę” – napisał na Twitterze.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.