Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bolesna profanacja w sanktuarium w Dąbrowie Górniczej. Mężczyzna zniszczył ołtarz

W Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej doszło do zbezczeszczenia ołtarza. Do środka kościoła wtargnął mężczyzna pod wpływem alkoholu i poważnie uszkodził m.in. mensę ołtarzową oraz krzyż. Został ujęty przez księży przebywających w zakrystii, a następnie przekazany policji.

Do szokującego i bolesnego zdarzenia doszło w sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej. Sprawcą profanacji okazał się 41-letni mężczyzna, będący pod znacznym wpływem alkoholu. Napastnik z premedytacją uszkodził m.in. mensę ołtarzową oraz krzyż. Dzięki interwencji kapłanów przebywających w kościele, został natychmiast zatrzymany i przekazany w ręce policji. Podczas kontroli alkomatem, badanie wykazało, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu aż 2 promile alkoholu. Teraz napastnik trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na zarzuty.

Nie wiadomo jeszcze jakiej kary może spodziewać się nietrzeźwy prowokator. Prawdopodobnie oprócz zniszczenia mienia, będzie odpowiadał za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację miejsca kultu. Jak informuje serwis naszemiasto.pl, sprawą może się wkrótce zająć prokuratura.

O sprawie informuje również Kuria diecezji sosnowieckiej. W komunikacie wyrażono ubolewanie w związku z wydarzeniami w kościele w Dąbrowie Górniczej. Kanclerz Kurii przekazał publicznie prośbę do wiernych o modlitwę za proboszcza parafii oraz księży i całą wspólnotę parafialną. Zaapelował również o przepraszanie za „wszystkie zniewagi, których wobec Boga dopuszcza się dziś człowiek”.
 
„W tym trudnym dla nas wszystkich czasie Ksiądz Biskup Grzegorz prosi o modlitwę za proboszcza parafii, duszpasterzy jak i całą wspólnotę parafialną. Prośmy w naszych prywatnych modlitwach Matkę Bożą Anielską, czczoną w dąbrowskim sanktuarium jako Panią i Matkę Zagłębia, o wstawiennictwo za nami u swojego Syna jak i o opamiętanie i miłosierdzie dla tych, którzy nie mają szacunku dla tego co dla nas święte” – czytamy w komunikacie Kurii diecezji sosnowieckiej. Biskup miejsca oraz Kanclerz Kurii zachęcają także wiernych do odmówienia Aktu zawierzenia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej.

za: www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.