Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pamiętamy o Marii Kaczyńskiej. Delegacja Klubów Gazety Polskiej złożyła tulipany dla Pierwszej Damy

Delegacja Klubów „Gazety Polskiej” złożyła przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie ulubione kwiaty śp. Pierwszej Damy – tulipany. Tak dziesięć lat temu Polacy spontanicznie przywitali Panią Prezydentową – rzucając na trasie przejazdu trumny z jej ciałem tulipany. Corocznie od tej pory w ten dzień warszawiacy dekorują nimi ulicę przed Pałacem Prezydenckim.

"Każdy by się czuł wzruszony i wyróżniony" – mówiła skromnie i łagodnie Maria Kaczyńska, gdy w 2008 r. jednej z odmian tulipanów nadawano jej imię. Uroczystość odbywała się w Polsce, jednak pomysł zrodził się w Holandii. To tam jeden z najsłynniejszych holenderskich kwiaciarzy Jan Ligthart stworzył specjalny gatunek kremowo-żółtych kwiatów, jaśniejszych na końcach.

– Najpierw czytałem dużo o Marii Kaczyńskiej w internecie, żeby się dowiedzieć, jaka to osoba i co lubi. I wtedy w mojej głowie pojawiła się myśl, że to musi być kremowy tulipan, który jednocześnie jest delikatny, ale kryje w sobie siłę i stanowczość– mówił wówczas hodowca tulipanów.

Polacy pamiętali o tej historii, co udowodnili już trzy dni po katastrofie smoleńskiej. Gdy trumna z ciałem Marii Kaczyńskiej przyleciała do Warszawy 13 kwietnia 2010 r., dziesiątki tysięcy ludzi rzucały żółte tulipany na całej trasie konduktu.

W tym roku rocznica przypada na Poniedziałek Wielkanocny, w dodatku podczas czasu epidemii koronawirusa, gdy obowiązują obostrzenia prawne dotyczące m.in. zgromadzeń. W związku z tym, kwiaty w imieniu Klubów Gazety Polskiej złożyła skromna delegacja.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.