Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Poseł PiS o opozycji: Gdyby osądzali zbrodniarzy hitlerowskich w Norymberdze to by ich uniewinnili

W programie "Jedziemy" poseł PiS Przemysław Czarnek w mocnych słowach podsumował polityków opozycji.

Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jedną podstawę prawną, na preambułę konstytucji, która jednoznacznie nakazuje, stosowanie konstytucji RP i praw jej zawartych w poczuciu odpowiedzialności i solidarności z innymi, dla dobra III RP. Na to nie zwracają uwagi ci

wszyscy, którzy twierdzą, że Jacek Sasin, Mateusz Morawiecki przed trybunał stanu. "Siedzieć" jak krzyczy Borys Budka. Mam wrażenie, że gdyby Ci państwo i im podobni osądzali zbrodniarzy hitlerowskich w Norymberdze to by ich uniewinnili. Ich ślepy i bezrozumny legalizm polega na tym, na wyszukiwaniu kruczków mogących postawić zarzut. Zachowują się jak taki gang antykonstytucyjny, który zajmuje się od kilku tygodni jedną rzeczą - podkładaniem nogi, wrzucaniem piasku w tryby, tylko po to, żeby wystąpić przeciwko demokracji w Polsce i uniemożliwić normalne funkcjonowanie państwa polskiego. Zdestabilizować sytuację polityczną i prawną w Polsce. Takie jest zadanie pana Budki, Giertycha i im podobnym, legalistom ślepym, którzy traktują prawo jak świętość, której człowiek wyłącznie może podlegać. Prawo jest dla człowieka, a nie człowiek dla prawa.    

- powiedział poseł PiS.

za: https://www.tysol.pl

***

Czarnek: Opozycja zachowuje się jak obrońcy hitlerowców z Norymbergi


Gościem w programie #Jedziemy Michała Rachonia w TVP Info był poseł PiS Przemysła Czarnek. W odniesieniu do zachowania i działań opozycji w temacie drukowania kart do głosowania powiedział:

- Preambuła do Konstytucji nakazuje stosowanie Konstytucji dla dobra III Rzeczypospolitej Polskiej. Borys Budka stosuje ślepy i bezrozumny legalizm, oni zachowują się jak gang antykonstytucyjny, który od kilku tygodni zajmuje się tylko podkładaniem nogi, żeby zdestabilizować sytuację polityczną i prawną w Polsce. Prawo jest dla człowieka, a nie człowiek dla prawa, ale trzeba wiedzy filozoficznej, a nie ślepego podchodzenia do prawa, żeby to zauważyć. Ustawa daje premierowi możliwość wydawania takich poleceń.
Jak uważa poseł, ustawa ma wrócić do Sejmu 6 maja, ponieważ ma być celowo przetrzymywana przez Senat. Dodał też, że zgodnie z rekomendacją ministra zdrowia w obecnej sytuacji jedyne bezpieczne zybory, to wybory korespondencyjne.

Poseł PiS zaapelował też do opozycji:

- Mam apel do opozycji - szanujcie konstytucję i Polaków i nie zachowujcie się jak obrońcy hitlerowców z Norymbergi

Jest już znany wzór kart do głosowania ustawlony przez PKW, który zostanie uzupełniony o listę 10 kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta RP.

Czarnek dodał też:

- Rząd RP zajmuje się w szczególności zwalczaniem koronawirusa, co wychodzi znakomicie, w porównaniu z innymi krajami. Rząd zajmuje się Tarczą Antykryzysową, opozycja zajmuje się tylko wyborami, żeby je odwlec bo ich kandydat dołuje w sondażach. To zwykła obstrukcja demokracji i funkcjonowania państwa, ale wiedzieliśmy, że to będzie miało miejsce. Poczta Polska może przygotowywać się już do operacji dostarczania i odbierania kart do głosowania. Mimo, że ta junta, ten gang antykonstytucyjny tylko przeszkadza i chce zdestabilizować państwo. My działamy zgodnie z zasadami Konstytucji dla dobra Rzeczypospolitej.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.