Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prawie dwieście księgarń zniknęło z mapy Polski. Co dalej z polskim czytelnictwem?

Jak podaje Polska Izba Książki, w pierwszym półroczu 2020 roku (od stycznia do lipca) z Ogólnopolskiej Bazy Księgarń wyrejestrowało się 191 obiektów.
Najwięcej księgarń zamknięto w województwie mazowieckim, bo aż 45, na drugim miejscu znalazła się Małopolska - tu z mapy zniknęło 19 placówek, tak samo, jak w województwie pomorskim.

Najmniej księgarń zamknięto w województwach: opolskim i świętokrzyskim (po 3), podkarpackim (2) i lubuskim (1).

Wśród zamkniętych księgarń znalazło się 21 niezależnych, natomiast ponad połowa zamkniętych placówek należała do trzech największych sieci księgarskich w Polsce.

Obecnie Ogólnopolska Baza Księgarń ma w swojej bazie 1813 księgarń (z czego około połowy stanowią księgarnie zrzeszone w sieciach sprzedaży) i 73 klubokawiarnie. Średnio na województwo przypada w Polsce 113 księgarń.

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.