Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rzecznik dyscyplinarny KUL zajmie się sprawą ks. prof. Alfreda Wierzbickiego

Rzecznik dyscyplinarny uczelni zdecydował, że zajmie się sprawą jego wypowiedzi.
Środowiska katolickie apelowały o interwencję od dawna, zważywszy na rażącą sprzeczność między słowami księdza profesora na temat ideologii gender a stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski i nauczaniem Stolicy Apostolskiej.

Ks. prof. Alfred Wierzbicki jest etykiem z Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W przeszłości katedrą tą kierował sam Karol Wojtyła. W 2020 roku ks. Wierzbicki trafił na czołówki portali za sprawą podpisu pod poręczeniem za aktywistę LGBT Michała Sz. ps. „Margot”. Wraz z innymi sygnatariuszami kapłąn domagał się cofnięcia decyzji o tymczasowym aresztowaniu „Margota”, podejrzanego między innymi o napaść na działacza Fundacji Pro - Prawo do Życia.

Gdy „Margot” areszt opuścił prezentował w mediach postawę wulgarną i zaczepną. Mimo tego ks. Wierzbicki deklarował, że nie żałuje, iż poręczył za aktywistę. Przy tej okazji wypowiadał się też w nader wątpliwy z perspektywy nauczania Kościoła sposób na temat ideologii gender. O „Margocie” mówił na przykład konsekwentnie w formie żeńskiej, tak, jakby Michał Sz. rzeczywiście był kobietą.

W efekcie zaistniałych kontrowersji na KUL wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec księdza profesora. Opinię publiczną powiadomiono o planie przeanalizowania tych wypowiedzi duchownego, które odnoszą się do „nauczania Kościoła i oficjalnego stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w kwestii LGBT+”.

- Rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich KUL postanowił wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie ks. dr. hab. Alfreda Marka Wierzbickiego - poinformowała teraz rzecznik KUL, Monika Stojowska.

za: www.pch24.pl

***
To przecie nie pierwszy duchowny, któremu ciąży sutanna. I niezmienne... nauczanie Kościoła?
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.