Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

,,Głos wolny wolność ubezpieczający’’. Polska broni wolności słowa na forum PE!

Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy w Parlamencie Europejskim – a więc grupa, do której należy PiS oraz parte współrządzące kilkoma krajami UE – zażądały debaty w Brukseli na temat wolności słowa.
Chodzi przede wszystkim o internet. Ne ma co ukrywać, że inspiracją jest cenzura stosowana w ostatnim czasie przez Facebook, Twitter i inne media społecznościowe w USA, ale też np. telewizję.

Z inicjatywą tej debaty w europarlamencie wyszedł EKR, ale w ramach naszej frakcji -Prawo I Sprawiedliwość.

Nic dziwnego: jedną z najważniejszych cech Polaków – historycznie biorąc – jest wolność. Nie można dziejów Polski zrozumieć bez dążeń wolnościowych, zarówno w skali narodu i jednostek. I Rzeczypospolita cieszyła się wyjątkowymi przywilejami i wolnościami dla obywateli, także w sferze wolności religijnej (sic!). Przecież do Polski masowo uciekali ludzie prześladowani z powodów religijnych w Anglii, Szkocji, Francji, Holandii czy Niemczech. Uciekali też z Rosji, bo pod panowaniem carów wolności nie było, a u polskich królów – była. Tytuł traktatu naszego b. króla Stanisława Leszczyńskiego może być mottem całej historii Polski i Polaków: „Głos wolny wolność ubezpieczający”.

A dzisiaj, tak jak przed wiekami Polska broni wolności, także słowa na forum międzynarodowym. Takie czasy…

Ryszard Czarnecki

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.