Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandal! Zdewastowano 100-letnią kapliczkę. "Nie rozumiem, dlaczego ktoś to zrobił"

Wandale zniszczyli ponad 100-letnia kapliczkę w Otwocku. Oderwali i prawdopodobnie ukradli figurę Matki Boskiej, która staraniem mieszkańców wróciła niedawno na postument. Policjanci nie szukają sprawców, bo... nie wiadomo, kto jest właścicielem kapliczki.

- Jestem w ciężkim szoku. Nie rozumiem, dlaczego ktoś to zrobił – powiedziała Adriana Jakubowska, mieszkanka Otwocka, która wraz z mężem, za własne pieniądze przeprowadziła renowację kapliczki i ufundowała nową figurę Maryi. Poprzednia również została zniszczona przez nieznanych sprawców.

Według Jakubowskiej do zniszczenia kapliczki przy ul. Chrobrego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku sierż. sztab. Paulina Harabin poinformowała, że we wtorek złożono zawiadomienie o zniszczeniu kapliczki. Wyjaśniła, że policja nie wszczęła postępowania, gdyż osoba zgłaszająca uszkodzenie mienia nie mogła wskazać właściciela.
Zapewniła, że jeżeli tylko właściciel zostanie wskazany, policja podejmie postępowanie.

- Starania o odbudowę kapliczki rozpoczęliśmy kilka lat temu. W ubiegłym roku, we wrześniu, udało się je sfinalizować za pełną zgodą właściciela działki. Odbudowaliśmy zniszczony cokół, zakupiliśmy figurę, obmurowaliśmy grządki, zasadziliśmy wrzosy – wyjaśniła pani Adriana.

Podkreśliła, że według najstarszych mieszkańców dzielnicy pierwotna wersja kapliczki została postawiona w roku, 1919 jako votum od mieszkańców, w pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
To nie pierwszy raz, gdy w Otwocku została zniszczona figura Matki Bożej. Na początku października ub.r. zdewastowana została statua stojącą u zbiegu ul. Warszawskiej i Dłuskiego. Natomiast w 2018 r. dwaj wandale zniszczyli figurę z kapliczki przy ul. Narutowicza

za:niezalezna.pl

***
Dziwne, dziwne... I to za rządów "dobrej zmiany"

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.