Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Umiesz liczyć, licz na siebie

Dawno nie było tak mocnych argumentów dla eurosceptyków, jak te, które przyniosła kwestia szczepień przeciw COVID-19. Miała być solidarność europejska, gwarantowane bezpieczeństwo dostaw, równość dla wszystkich w dostępie do szczepionki. Tymczasem okazało się, że

wysiłki niemieckiej prezydencji zaowocowały zupełnie czymś innym – gigantycznym kontraktem dla koncernu z niemieckim kapitałem i zaopatrzeniem Niemiec „po uważaniu”, na boku, poza systemem europejskim. Niemcy unaocznili innym krajom kontynentu starą prawdę: umiesz liczyć, licz na siebie.

Szczęśliwi obywatele Wielkiej Brytanii, niezależni od niemieckiej polityki, mieli dostęp do szczepionki znacznie wcześniej i nie grozi im opóźnienie dostaw. Niemieccy obywatele też nie mogą się uskarżać na brak dostępu do szczepionki. Tym wszystkim zaś, którzy łudzili się co do jedności europejskiej, pozostaje liczyć na łaskawość koncernów farmaceutycznych i to, że będzie im się opłacało wywiązać się z zobowiązań kontraktowych. To bolesna nauczka na przyszłość dla wszystkich, którzy sądzą, że w Unii Europejskiej liczy się coś innego niż interesy narodowe poszczególnych państw… i prawo silniejszego.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.