Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W Watykanie msza z okazji 30-lecia Grupy Wyszehradzkiej

W bazylice Świętego Piotra odprawiona została w poniedziałek msza z okazji 30-lecia Grupy Wyszehradzkiej. Mszy, zorganizowanej przez ambasadę RP przy Stolicy Apostolskiej, przewodniczył arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z watykańskiego Sekretariatu Stanu.
W mszy uczestniczyli ambasadorowie krajów V4: Polski, Węgier, Czech i Słowacji.

Przed mszą ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański wraz z dyplomatami z trzech krajów złożył wieniec przy grobie świętego Jana Pawła II w bazylice watykańskiej.

Arcybiskup Pawłowski, który jest sekretarzem do spraw reprezentacji papieskich w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej mówił w kazaniu o tym, że cztery kraje łączą tragiczne doświadczenia dwóch totalitaryzmów XX wieku, a także chrześcijańskie korzenie.

Życzenia krajom Grupy Wyszehradzkiej złożyła liderka opozycyjnej prawicowej partii Bracia Włosi Giorgia Meloni, przewodnicząca Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Meloni napisała na Twitterze: "Antykomunistyczni dysydenci o tym marzyli, rządy to zrealizowały. Dzisiaj Polska, Węgry, Republika Czeska i Słowacja są razem w Europie z podniesioną głową broniąc tożsamości i suwerenności swoich narodów".

Od 1 lipca 2020 r. do 30 czerwca tego roku Polska sprawuje przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej.

za:www.gosc.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.