Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Demokracja konserwatywna

W całym świecie zachodnim obowiązuje system „demokracji liberalnej”. Ale od razu pojawia się pytanie: dlaczego demokracja ma być akurat liberalna? Przecież oznacza to dominację jednego światopoglądu. Dlaczego demokracja nie mogłaby być np. konserwatywna.

„Demokracja konserwatywna” oznaczałaby, że obok wartości demokratycznych równie ważne są wartości konserwatywne. Państwo „konserwatywnej demokracji” miałoby szanować prawo naturalne, wspierać tradycyjną rodzinę i wartości narodowe, kierować się dobrem całej wspólnoty. Oczywiście w „demokracji konserwatywnej” odezwałyby się głosy, że opiera się ona na określonym światopoglądzie. Ale czy z obecną „demokracją liberalną” nie jest tak samo? Dlaczego kiedy w ustroju państwa ma dominować liberalizm, to jest dobrze, a kiedy miałby dominować np. konserwatyzm, to już źle?


Bartosz Bartczak

za: https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.