Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Atak na dziennikarza podczas wiecu Tuska. Żaden z polityków nie zareagował

Zgodnie z zapowiedzią, Donald Tusk zjawił się dziś w Szczecinie. Do niedopuszczalnej sytuacji doszło przed pomnikiem Czynu Polaków. Jeden z sympatyków byłego premiera zaatakował dziennikarza Radia Szczecin Kamila Nieradkę. Mimo, że zamieszanie miało miejsce zaledwie kilka metrów od polityków Platformy Obywatelskiej, żaden z nich nie zareagował

Donald Tusk kieruje Platformą Obywatelską od soboty, kiedy to rezygnację z funkcji przewodniczącego partii złożył Borys Budka, następnie Rada Krajowa wybrała go do Prezydium Platformy. Zgodnie ze statutem PO, jako najstarszy z wiceszefów ugrupowania, pełni obowiązki przewodniczącego. Budka został z kolei jednym z wiceprzewodniczących.

W poniedziałek Tusk objazd po kraju zaczął od województwa zachodniopomorskiego. W Szczecinie udał się pod pomnik Czynu Polaków, gdzie - wspólnie z innymi politykami - złożył kwiaty. Doszło tam do ostrej wymiany zdań.
- Merkel dała mu (Donaldowi Tuskowi -red.) zadanie, oddać Szczecin Berlinowi - powiedziała jedna z kobiet.
- No i dobrze - odpowiedziała inna.
- Jak ten pan wyjechał z Polski, to dopiero Polska zaczęła się rozwijać - dorzuciła jeszcze.

Krytyczna wobec Tuska kobieta została uderzona przez mężczyznę. Gdy dziennikarz Radia Szczecin podszedł do niego i pytał o jego zachowanie, ten próbował wyrwać Kamilowi Nieradce mikrofon z rąk.

Całe zajście działo się na oczach polityków Platformy - Donalda Tuska, Tomasza Grodzkiego, Borysa Budki oraz Bartosza Arłukowicza. Ci nie zareagowali, mimo, że zamieszanie odbyło się zaledwie kilka metrów od nich.

Po złożeniu kwiatów, Tusk odniósł się do sytuacji.

- Dla wszystkich jest miejsce, nawet dla tych, którzy są rozemocjonowani negatywnie. Przyzwyczajony jestem, nic nowego- skwitował.

"Wolne media w stylu Tuska, powtórka z Sylwestrem Latkowskim się zamarzyła?" - pyta Matecki na Twitterze

za:niezalezna.pl

***

Swoista mentalność swoistych...hmmm...elit?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.