Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dzierżawski: Środowiska aborcyjne i lobby LGBT chciałyby nas zakneblować

– Uchwała jest sprzeczna z konstytucją, ale środowiska lewicowe nie przejmują się brakiem logiki w swoich działaniach. Konstytucja jest dobra kiedy służy im, a kiedy broni wolności innych jest zła – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do życia.

Jak skomentuje Pan uchwałę warszawskich radnych, która zakazuje poruszania się po mieście samochodów propagujących m.in treści pro-life?

Mariusz Dzierżawski: Środowiska aborcyjne i lobby LGBT boją się prawdy o tym, co zachwalają. Chcieliby nas zakneblować w imię tolerancji. Rok temu tęczowi bandyci napadli na naszych wolontariuszy i zdewastowali furgonetkę, dzisiaj produkują uchwały, które nie maja podstaw prawnych. Nie zdołali nas oni zastraszyć i nie ugniemy się też przed warszawskimi politykierami. Naszym obowiązkiem jest pokazywać prawdę o ofiarach aborcji i ostrzegać rodziców przed deprawatorami.

Powstaje pytanie, jak taka decyzja ma się do wolności słowa, którą gwarantuje konstytucja?

 Oczywiście, uchwała jest sprzeczna z konstytucją, ale środowiska lewicowe nie przejmują się brakiem logiki w swoich działaniach. Konstytucja jest dobra kiedy służy im, a kiedy broni wolności innych jest zła. To mentalność opisana przez Orwella w "Folwarku zwierzęcym": Wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze."

Posłanki brytyjskiej Partii Pracy wycofały się z projektów legalizujących aborcję nawet w 9. miesiącu ciąży. Presja ma sens?

Jeśli wycofujemy się z obrony zasad moralnych, ludzie niemoralni przechodzą do ofensywy, jeśli nie dajemy się zastraszyć i podejmujemy walkę mamy szanse na zwycięstwo, choćby spotkały nas prześladowania.

 Temat prawa do życia nienarodzonych jest obecny również w Australii, gdzie pojawił się projekt ustawy zapewniającej opiekę medyczną dzieciom, które przeżyły aborcję. Czy to byłby krok w dobrą stronę?

Jesteśmy zwolennikami podnoszenia standardów moralnych. Domagamy się tego co przez wieki było oczywiste w krajach chrześcijańskich - zakazu mordowania niewinnych.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.