Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lewica pod przykrywką rzekomych nadużyć finansowych chce zniszczyć Radio Maryja

Nie ustają ataki na Fundację „Lux Veritatis” i Dyrektora Radia Maryja o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR. Lewica przekonuje, że Fundacja nielegalnie otrzymuje środki publiczne i zapowiada kontrolę poselską ws. finansowania jej projektów.
Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe od początku istnienia atakowane są przez środowiska lewicowo-liberalne.

Teraz Lewica kieruje wobec Dyrektora Radia Maryja o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR absurdalne zarzuty kradzieży i defraudacji publicznych pieniędzy. Posłowie Lewicy chcą przeprowadzić w tej sprawie kontrolę poselską.

– Widać, że to jest kradzież publicznych pieniędzy na rzecz jednego redemptorysty, bo to jest jego prywatna fundacja. (…) W fundacjach i w różnych instytucjach, za które odpowiada ojciec Rydzyk, mamy do czynienia z nieuczciwym zarządzaniem kasą – powiedział Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy.

Fundacja „Lux Veritatis” otrzymując środki musi spełniać takie same kryteria, jak inne podmioty, które się o nie starają – podkreśla minister edukacji prof. Przemysław Czarnek.

– Wszystkie środki publiczne, które dostają dzieła stworzone przy Radiu Maryja, choćby Park Pamięci w Toruniu, to są środki, które są absolutnie zgodne z prawem – zapewnił minister edukacji.   

Jak zaznacza wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski, Lewica pod przykrywką rzekomych nadużyć finansowych chce zniszczyć Radio Maryja i inne dzieła.

 – Które robią wspaniałą pracę na rzecz społeczeństwa, a która im się nie podoba, bo jest nie w smak ich ideologii – podkreślił Marcin Romanowski.

Atak to część szerszego zjawiska, podkreśla prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, dr Bogusław Rogalski.

– Wpisuje się w międzynarodowy atak skrajnej lewicy finansowanej m.in. ze środków Sorosa, choćby fundacja Watchdog, która atakuje wszystkie dzieła związane z Fundacją „Lux Veritatis” – wskazał dr Bogusław Rogalski.

Stowarzyszenie Watchdog Polska w procesie sądowym zarzuca Fundacji nieudzielenie informacji publicznej, choć ta wskazała, jakie środki, od kogo i na jakie projekty trafiły [czytaj więcej] – mówi dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”, Lidia Kochanowicz-Mańk. Fundacja przestrzega wszystkich przepisów prawa.

 – Jest poddawana od początku takim samym kontrolom, jak każda fundacja w Polsce i każdy inny podmiot gospodarczy, mamy takie same kontrole skarbowe – poinformowała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Sprawozdania finansowe Fundacji dostępne są na stronie Krajowego Rejestru Sądowego. Watchdog chce nie tylko zdestabilizować prace Fundacji, ale także uzyskać dane osób, zwykłych Polaków, którzy współtworzą Radio Maryja – zwraca uwagę przewodniczący Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, Andrzej Jaworski.

– Wyciągnięcia danych wrażliwych, a my nie chcemy pozwolić na to, aby ktokolwiek dowiadywał się, kto wpłaca pieniądze na Radio Maryja i dlaczego to robi, obojętnie czy to jest osoba fizyczna, czy to jest osoba prawna – podkreślił Andrzej Jaworski.

Watchdog żąda kary więzienia m.in. dla o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR. Jak mówi Lidia Kochanowicz Mańk – po blokowaniu miejsca dla TV Trwam na multipleksie, teraz podjęto próbę negatywnego wpływu na Rodzinę Radia Maryja.

– Żeby ludzie, którzy nas wspierają, mają do nas zaufanie, którzy się z nami utożsamiają – stracili do nas zaufanie. Jak to zrobić? Jedynym sposobem jest podważenie wiarygodności osób, które prowadzą te dzieła – oceniła Lidia Kochanowicz-Mańk.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR zachęca do stanięcia w obronie Fundacji „Lux Veritatis” i wysyłania listów do najwyższych władz państwowych.

– Piszcie wszyscy do prezydenta. Podajcie do wiadomości premierowi, marszałek Sejmu w związku ze Stowarzyszeniem Watchdog, który jest finansowany spoza Polski, przez organizacje antyewangelizacyjne. Niech oni powiedzą, czy to jest zgodne z konstytucją – apelował Dyrektor Radia Maryja podczas XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

za:www.radiomaryja.pl

***
Nowe pokolenie  lewizny we wzmożeniach antykatolickich i antypolskich?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.