Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bluźnierstwa środowisk LGBT nie ujdą płazem? Rusza proces o obrazę uczuć religijnych przez uczestnika marszu równości

Uczestnik gdańskiego marszu równości z 2019 roku odpowie przed sądem za obrazę Matki Bożej. Sprawę prowadzi prokuratura, a oskarżycieli posiłkowych reprezentuje Instytut Ordo Iuris. „Uczestnik demonstracji publicznie znieważył przedmiot czci religijnej poprzez przedstawienie go w sposób

posiadający wyraźne konotacje seksualne” – twierdzą prawnicy. „Ocena wspomnianych czynów jest jednoznaczna – podlegają one odpowiedzialności karnej”, dodają.

Prokuratura przedstawiła sądowi rejonowemu Gdańsk- Południe akt oskarżenia przeciwko uczestnikowi gdańskiego Marszu Równości. W czasie mającej miejsce dwa lata temu imprezy „Mężczyzna miał na sobie koszulkę z obustronnym nadrukiem przedstawiającym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z bananem umieszczonym w ustach. Dodatkowo, wizerunek zestawiony był z logotypem ruchu LGBT”- donosi Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Organizacja reprezentuje w postępowaniu karnym oskarżycieli posiłkowych: Annę i Andrzeja Kołakowskich. Zdaniem zrzeszonych w jej szeregach prawników obraza uczuć religijnych jest w tym wypadku jednoznaczna ,a pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności będzie jedynym sprawiedliwym zakończeniem sprawy.

– Brak stanowczej reakcji na akty nienawiści wobec osób wierzących, przekłada się na przekonanie wśród potencjalnych naśladowców, że chrześcijanie są grupą, którą można bezkarnie atakować. Ma to realne przełożenie na to co obserwujemy w ostatnim czasie, mianowicie eskalację agresji wobec osób wierzących – alarmuje adw. Magdalena Majkowska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris. Pracownicy organizacji zwracają uwagę na następujące w kraju jeden po drugim akty agresji wobec katolików. Coraz częściej zdarzają się napaści na kapłanów i profanacje kościołów. Najmniej odległa miała miejsce 15 września 2021, kiedy bezczeszczący świątynię napastnik złamał szczękę interweniującemu księdzu.

Współdziałanie z oskarżycielami posiłkującymi w omawianej sprawie to kolejny raz, kiedy Ordo Iuris angażuje się w walkę z szerzącymi się bluźnierstwami. Jeszcze niedawno prawnicy Instytutu „złożyli zażalenie na umorzenie postępowania przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa wobec Adama D. Nergala. Muzyk obraził uczucia religijne chrześcijan poprzez zdeptanie obrazu Matki Boskiej”.

Państwo Kołakowscy od dawna pozostają zaangażowani w sprawy publiczne. Pani Anna była dawniej radną Gdańska z ramienia Pis-u, a w ostatnich wyborach samorządowych kandydowała do sejmiku wojewódzkiego z list Ruchu Narodowego. W czasie zasiadania w radzie miasta wzbudziła wiele kontrowersji wśród lewicowej części opinii publicznej, min. angażując się w blokadę Marszu Równości.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.