Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ryszard Kapuściński -Nadciągają nowi bolszewicy

Spór o energię i klimat na szczycie Rady Europejskiej przysłonił inne ważne kwestie, które uchodzą naszej uwadze. Jak ujawnił europoseł Witold Waszczykowski, lewicowcy chcą: „zamienić własność na wynajmowanie, i w tym kierunku zmierza ta drożyzna, żeby się nie opłacało posiadać, a wynajmować”.

Własność prywatna, jaką znamy w naszym chrześcijańskim kręgu cywilizacyjnym, ma być zastąpiona pozorem własności, czyli np. leasingiem kontrolowanym podatkami przez eurokratów. Ludzie pozbawieni wypłacalności będą musieli pozbyć się swojej własności i o to chodzi lewakom, żeby nikt niczego nie posiadał, żeby była własność kolektywna. To przypomina rządy Stalina, kiedy bolszewicy postulowali zniesienie własności prywatnej, co sprawiało, iż gospodarka została podporządkowana partii bolszewickiej. Cele nowej lewicy są zbieżne z celami starej bolszewickiej lewicy, czyli zniszczenie „starego świata”, jego kultury, religii, rodziny, naszej cywilizacji. Propagują aborcję, eutanazję, dewiacje seksualne. Chcą stworzyć „nowego człowieka”. Już to robią! Przypomnę, że w 1917 r. Lenin podpisał dekrety niszczące instytucję małżeństwa oraz znoszące kary za utrzymywanie stosunków homoseksualnych i usuwanie ciąży.

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.