Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czyżby promyk nadziei? Większość Niemców uważa, że dzieci potrzebują i taty i mamy

Zdecydowana większość (66 proc.) Niemców uważa, że dla wychowywania dzieci najlepsze jest, gdy dzieci dorastają z ojcem i matką. Tak wynika z reprezentatywnego badania instytutu badania opinii „INSA Consulere” z Erfurtu, przeprowadzonego na zlecenie katolickiego tygodnika „Tagespost”.16 proc. respondentów nie zgadza się z tym stwierdzeniem, 12 proc. nie wiedziało, jak odpowiedzieć, a 6 proc. nie udzieliło żadnej odpowiedzi.

Stwierdzenie, do którego mieli się ustosunkować uczestnicy badania, brzmiało: „Dla wychowywania dzieci najlepsze jest, gdy dzieci dorastają z ojcem i matką”. Respondenci płci męskiej zgadzają się znacznie częściej niż respondentki (73 do 60 proc.). Wraz z wiekiem rośnie też odsetek zgadzających się z tym stwierdzeniem: w grupie 18-29 lat jest to 48 proc.; 80 proc. dla osób powyżej 60. roku życia.

Spośród ankietowanych katolików dwie trzecie (67 procent) uważa, że najlepiej jest, aby dzieci dorastały razem z ojcem i matką. Tylko 14 procent nie widzi tego w ten sposób. Aż 76 proc. protestantów zgadza się z tym stwierdzeniem, a 14 proc. się nie zgadza. 64 procent członków protestanckiego Kościoła niezależnego uważa, że wychowywanie dzieci z ojcem i matką jest najlepsze, 18 procent jest przeciwnego zdania. We wszystkich grupach religijnych i wyznaniowych oraz wśród osób bezwyznaniowych dominuje odsetek respondentów, którzy zgadzają się z tezą bezwzględną większością głosów.

Badanie, które objęło 2107 osób dorosłych między 7 a 10 stycznia, również rozkłada pytanie według przynależności partyjnej. Z tym stwierdzeniem najczęściej zgadzają się wyborcy CDU-CSU (83 proc.) i AfD (82 proc.). Na kolejnych miejscach plasują się zwolennicy SPD (72%) i FDP (69%). Zdecydowanie rzadziej zgadzają się z tym wyborcy Zielonych (55 proc.) i Lewicy (50 proc.).

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.