Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Joanna Lichocka-Spisane czyny naród pamięta

Była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher dość jednoznacznie wskazała, choć dyplomatycznie, że wieloletnia akcja zniesławiania Polski jako kraju autorytarnego, niepraworządnego to rosyjska dezinformacja, którą Europa i Stany Zjednoczone bezkrytycznie przyjmowały.
I że Polsce należą się przeprosiny.

Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu w Sejmie także dość jednoznacznie wyraził, co myśli o Smoleńsku – pamiętamy, jak wyjaśniana była ta sprawa i co znaczyło milczenie tych, którzy wiedzieli, co się stało, a milczeli ze względu na relacje z Rosją. Axel Springer zerwał współpracę z Gerhardem Schröderem, który doradzał wydawnictwu i publikował teksty w stylu: „Czy Polska i Węgry to wciąż demokratyczne kraje, czy już autorytarne?”.

To tylko przykłady tego, jak w kilka dni demaskowana jest rosyjska dezinformacja, mechanizm kremlowskiej propagandy przeciw Polsce.
Tak, politycy PO i ich propagandyści z pewnością się tego boją. Tak, to oni byli współtwórcami kremlowskiej operacji przeciw Polsce – nie ma co do tego wątpliwości.
Nie ma też wątpliwości, że dopóki Rosja nie poniesie klęski, dopóty oni nie przestaną. Porzucili już zresztą „fałszywą jedność” i znów szczują. Niemniej – spisane są czyny i rozmowy.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.