Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prokuratura złożyła apelację od wyroku skazującego dyrektor finansową Fundacji Lux Veritatis

Warszawska Prokuratura Okręgowa złożyła apelację od wyroku skazującego dyrektor finansową Fundacji Lux Veritatis, Lidię Kochanowicz-Mańk. W marcu została ona uznana za winną nieudostępnienia informacji o wydatkach w ramach przedsięwzięć Fundacji.

24 marca 2022 Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli skazał dyrektor finansową Fundacji Lux Veritatis, Lidię Kochanowicz-Mańk, na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu za nieudostępnienie informacji publicznej. Jednocześnie sąd uniewinnił jednocześnie dwóch innych członków zarządu – o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR oraz o. Jana Króla CSsR.

Sprawę zainicjowało stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska, które jest współfinansowane przez fundacje związane ze środkami finansowymi Georga Sorosa.

Teraz prokuratura zakwestionowała wydany wyrok wskazując, że stowarzyszenie, nie będąc pokrzywdzonym, nie jest podmiotem uprawnionym do wniesienia aktu oskarżenia.

    – Prokuratura uważa, że proces w sprawie był niedopuszczalny, zaś postępowanie powinno zostać umorzone przed jego rozpoczęciem. Nadto, zebrane w sprawie dowody wskazują, że oskarżona nie działała z zamiarem nieudzielenia wnioskowanej informacji, a zatem swoim zachowaniem nie dopuściła się popełnienia przedmiotowego przestępstwa. Prokuratura uważa, że sąd dokonał wadliwej oceny zgromadzonego materiału dowodowego, przez co doszło do niesłusznego skazania – mówiła prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Wcześniej sprawę dot. rzekomego nieudostępnienia informacji o wydatkowaniu środków publicznych umarzała prokuratura, a sądy administracyjne przyznawały rację Fundacji Lux Veritatis.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.