Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

UEFA dopuściła do rozgrywek drużyny z Białorusi. Ukraińcy są wściekli

Decyzją europejskiej federacji piłkarskiej, w najbliższych rozgrywkach eliminacyjnych do europejskich pucharów udział wezmą drużyny z Białorusi. UEFA stawia jednak warunki, Białorusini nie będą mogli rywalizować przeciwko drużynom z Ukrainy. Postanowienie federacji wywołało kontrowersję i nie spodobało się Ukraińcom, którzy uznali to za skandal.

Ze wszystkich rozgrywek piłkarskich, zarówno na szczeblu europejskim, jak i światowym, zostały wykluczone drużyny z Rosji oraz kadra narodowa tego kraju. Wszystko przez to, że 24 lutego Władimir Putin zaatakował Ukrainę. Prezydent Białorusi jawnie wspiera rosyjskiego przywódcę w jego militarnej ofensywie na Ukrainie. Jednak kluby piłkarskie z Białorusi nie podzieliły losów drużyn z kraju agresora.

UEFA zdecydowała się dopuścić do swoich rozgrywek zespoły z Białorusi. Mistrz kraju Szachitor Soligorsk przystąpi do pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Z kolei trzy inne ekipy z tego kraju wystartują w zmaganiach o Ligę Konferencji Europy. Warunkiem jest jednak to, że w żadnej fazie turniejów, nie będą one mogły rywalizować z drużynami z Ukrainy i żadnego z meczów nie będą mogły zagrać na własnym boisku.

„Decyzja została podjęta, gdyż z powodu konfliktu zbrojnego w Ukrainie, w który zaangażowana jest również Białoruś, nie można zapewnić bezpieczeństwa drużynom, działaczom i wszystkim innym uczestnikom” – napisano w oficjalnym oświadczeniu UEFA.

Stanowisko europejskiej federacji nie spodobało się Ukraińcom, którzy są zniesmaczeni. „Skandaliczna decyzja UEFA. Wspólnicy agresora dopuszczeni do europejskich rozgrywek” – napisano na portalu sport.segondya.ua. Dziennikarze zauważają, że Białorusini uczestniczyli w zbrodniach w Buczy, Brodziance i Irpieniu.

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.