Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Okradli i sprofanowali kościół. Milionowe straty

Z kościoła rzymskokatolicki św. Augustyna w Park Slope na nowojorskim Brooklynie skradziono 127-letnie złote, wysadzane klejnotami tabernakulum warte 2 mln dolarów. Sprawca sprofanował też posąg anioła – obciął i ukradł jego głowę.

O szczegółach włamania powiadomił w niedzielę dziennik „Daily News”, powołując się na policję. Stwierdziła ona, że do kradzieży w zamkniętej na czas budowy świątyni doszło między godz. 18.30 w czwartek a godz. 16 w sobotę.

Włamywacz uszkodził ozdobny ołtarz, kradnąc tabernakulum z czystego 18-karatowego złota. Skradł też głowę anioła, którą odciął z posągu.

Strona internetowa kościoła przedstawia tabernakulum jako arcydzieło i jedno z najdroższych w Ameryce. Było przechowywane w elektronicznie sterowanym sejfie z grubymi jednocalowymi (2,5 cm) płytami z hartowanej stali. Złodziej przeciął tę obudowę ochronną.

Metale szlachetne i kamienie zdobiące tabernakulum pochodziły z monet i biżuterii ofiarowanej przez parafian.

“Jest to druzgocące, ponieważ tabernakulum jest centralnym punktem naszego kościoła” – powiedział w niedzielę cytowany przez gazetę proboszcz Frank Tumino. Odkrył kradzież w sobotę. Nazwał incydent „haniebnym brakiem szacunku”.

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.