Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bój to jest ich ostatni

W Sejmie wrzaski, próby zagłuszenia premiera, wyzwiska i jednocześnie protest Parlamentu Europejskiego przeciw porozumieniu Komisji Europejskiej z polskim rządem – to wszystko pokazuje, jak ogromna była determinacja osobistych wrogów Polski, niestety, także wśród naszej opozycji, by nie dopuścić do

kompromisu z Unią Europejską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Wygląda na to, że zarówno te siły w kraju, które liczyły na obalenie rządu europejskimi pieniędzmi, jak i ci wszyscy, którzy po stronie Unii dali się w te działania wmanewrować, wierząc polskiej opozycji w najbardziej nawet absurdalne zarzuty, doszli do wniosku, że w tej już przegranej bitwie to ostatni moment na jakąś desperacką szarżę, by cokolwiek ugrać.

Celem blokowania pieniędzy dla Polski z europejskiego Funduszu Odbudowy było wywołanie paniki na rynkach finansowych oraz niepokojów społecznych w Polsce. To wszystko, niezależnie od tego, jak dalej potoczą się losy unijnych pieniędzy, się nie udało, ponieważ porozumienie z KE zostało zawarte i taka informacja dotarła zarówno do opinii publicznej, jak i do centrów światowych finansów. A z całej tej żenującej historii zapamiętany zostanie jedynie opętańczy wrzask przegranych.

Tomasz Sakiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.